Skip to content Skip to footer

İstanbul’da Düğün Yapılan Kulüpler ve Davet Alanlarının Özellikleri

Odak noktasında eğlence olan, parti tadında bir düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftler kulüpler ve davet alanlarını tercih ediyor.

Odak noktasında eğlence olan, parti tadında bir düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftler kulüpler ve davet alanlarını tercih ediyor. Bu mekanları yüksek enerjisi, süslemeleri ve hizmetleriyle çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Düğün.com üzerinde İstanbul’daki kulüpler ve davet alanlarını bir arada bulabilir, fiyatları, hizmetleri ve tüm özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Seçiminizi kolaylaştırabilmek için bu mekanların hizmetleri ve özelliklerine de değinelim:

İstanbul’daki kulüp ve davet alanlarında her mevsim düğün yapabilmeniz mümkün. Özellikle sonbahar ve kış aylarında evlenecekseniz, kapalı alana sahip mekanları tercih edebilirsiniz. İlkbahar ve yaz ayları için ise açık alanları bulunan kulüpler ve davet alanları sizin için uygun olacaktır. Örneğin; şehirdeki mekanların birçoğunda havuz başı alanı bulunuyor. Havuzun etrafına konan masa-sandalyeler ve yapılan süslemeler ile ortaya çiftlerin hayalindeki gibi bir düğün mekanı çıkıyor.

Birçok mekan, farklı hava koşullarına uygun özelliklere de sahip oluyor. Bazı mekanlar açık hava düğünlerinde yağmur yağma ihtimaline karşı bu kapalı salonu yedek olarak hazır halde bekletebiliyor. Bazılarında ise açık alanın açılır-kapanır tavan sistemi bulunuyor. Bu özellikler, kötü hava koşullarından etkilenmeden eğlenceye devam edebilmenizi sağlıyor!

Şehirdeki kulüp ve davet alanlarının her organizasyona uygun kapasitede seçenekleri bulunuyor. İstanbul’daki bu mekanların kapasitesi 200 kişiden başlayıp 750 kişiye kadar çıkabiliyor. Bu alanlarda davetlilerinize yemekli ve kokteyl menü sunma imkanınız bulunuyor. Mekanların hazır menülerinden birini seçebileceğiniz gibi size özel bir menü oluşturulmasını da talep edebiliyorsunuz.

Şehirdeki Kulüpler ve Davet Alanlarının Hizmetleri

İstanbul’daki kulüpler ve davet alanlarının çiftlere düğün için sundukları birçok hizmet bulunuyor. Yani bu mekanlarla anlaştığınızda yalnızca alanı kullanmakla kalmıyor, organizasyon için ihtiyaç duyacağınız ürün ve hizmetler için de profesyonel destek alabiliyorsunuz.

Şehirdeki mekanlar düğün için çiftlerin ihtiyaç duyacağı hizmetleri paket seçenekleriyle sunabiliyor. Düğün menüsü, menü tadımı, hazırlık odası, mekan süslemesi, fotoğraf, DJ gibi  hizmetleri içerek paketler, farklı içerik ve fiyatlara sahip oluyor. Bu nedenle mekanlarla görüşme yaparken talep ettiğiniz ürün ve hizmetlere uygun paketlerinin bulunup bulunmadığını öğrenmenizde fayda var.

Şehirdeki kulüp/davet alanlarından düğün organizasyon hizmeti alabilirsiniz. Birçok mekanın bünyesinde düğün dekorasyonundan akışa kadar tüm ihtiyaçlarınızla ilgilenecek profesyonel bir ekip bulunuyor. Düğün için planladığınız tüm detaylarla ilgili bu ekiplerle iletişime geçebiliyorsunuz. Bazı mekanların ise organizasyon için anlaşmalı olduğu firmalar bulunurken bazıları ise dışarıdan organizasyon ekibi getirmenize izin veriyor.

Düğününüzden hatıra kalacak fotoğraflar ve videolar için de İstanbul kulüp ve davet alanlarından hizmet alabilirsiniz. Birçok mekanın anlaşmalı olduğu profesyonel fotoğraf ekibi bulunuyor. Bu ekip tarafından düğününüz başından sonuna kadar kayda alınıyor. Aynı zamanda düğün esnasında çekilen fotoğrafları da anında çıkarıp anında size teslim edebiliyorlar.

Gelelim düğünlerin olmazsa olmazı müziklere… Düğün mekanlarının anlaşmalı olduğu birçok müzik ekibi bulunuyor. Bu ekiplerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca bazı mekanlar dışarıdan müzik grubu getirmek isteyen çiftlere de müsaade edebiliyor. Amfi, mixer, spot ışık ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm sistemleri de İstanbul’daki davet alanları temin edebiliyor.

İstanbul’daki Davet Alanlarının Düğün Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

İstanbul’daki kulüp ve davet alanlarında düğün yapmak isterseniz, mekanların kişi başı ücretlerini bilmelisiniz. Çünkü mekanla yapacağınız anlaşma, davetli sayınız üzerinden ücretlendiriliyor. Bu nedenle davetli sayınızı baştan belirlemeniz ve davetlilerinizden katılım durumuyla ilgili teyit almanız önemli.

Düğün tarihiniz de fiyatları etkileyen faktörler arasında. Çünkü yaz döneminde yapılanlar organizasyonlar, bahar ve kış dönemindeki düğünlere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor. Bu durumda mekanların sunduğu erken rezervasyon fırsatları işinize yarayabilir. Ayrıca hafta içi düğünlerinin de yoğun ilgi gören hafta sonu organizasyonlarına kıyasla indirimli fiyatlarla sunulduğunu belirtelim.

Şehirdeki davet alanlarının düğün paketlerinde yer alan hizmetlere ek olarak talep ettiğiniz her ürün ve hizmet ekstra olarak ücretlendiriliyor. Örneğin; paketlere genelde DJ dahil oluyor. Ancak orkestra talebinde bulunursanız bunun için ayrı ödeme yapmanız gerekiyor. Seçeceğiniz orkestradaki kişi sayısına, kaç saat sahne alacaklarına ve kullandıkları enstrümanlara göre de ödeyeceğiniz rakam değişecektir.

Eğer düğün sonrası eğlence yapmak istiyorsanız ve yakın arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz after partiler sizi de cezbediyorsa, şehirdeki davet alanlarıyla görüşürken bu konuyu da danışmanızda fayda var. Düğün paketlerine after parti organizasyonunun da dahil olup olmadığını, düğün dışında bir ücretlendirme yapılıp yapılmadığını sormayı da unutmayın.

İstanbul’da düğün yapılabilen kulüpler ve davet alanlarına ilişkin detayları paylaştık. Bu bilgiler ışığında size en uygun mekanı bulabilmek için şehrinizdeki firmaları buradan inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz firmalarla iletişime geçerek ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.