Skip to content Skip to footer

İtalya’nın simgesi Pisa Kulesi Venezia Outlet AVM’de

Klasik Pisa Kulesi pozunu vermek için artık İtalya’ya gitmenize gerek yok! Yeni Pisa Kulesi’ni İtalyan mimarisiyle dikkati çeken bölgenin en önemli alışveriş duraklarından biri olan Venezia Outlet AVM’de görebilirsiniz.

Dünyaca ünlü markaların mağazalarının yer aldığı Venezia Outlet AVM’ye gelenleri Pisa Kulesi karşılayacak. İtalyan mimarisinin dünyadaki en güzel örneklerini yansıtan Venezia Outlet AVM’de San Marco Meydanı ve Venedik kanallarının yanı sıra, AVM’nin açık alanına Pisa Kulesi’nin eklenmesiyle İtalyan ruhu tamamlanmış oldu. Yapımı 3 ay süren Pisa Kulesi, orjinalinin 1/10 ölçeğinde inşa edilirken, İtalya’nın Pisa şehrindeki ünlü kulenin mimarisindeki detayları birebir yansıtmasına dikkat edildi. Yapımını heykeltraş Ramazan Eroğlu’nun üstelendiği 6 metre yüksekliğinde ve 2 metre çapındaki Pisa Kulesi, alışveriş merkezine gelen ziyaretçilerin keyifli anlarında fotoğraf molası vermelerine imkân tanıyor.

Türkiye’de benzeri olmayan mimari konseptiyle, alışverişi bir araya getiren Venezia Outlet, İstanbul’da son yıllarda hayata geçirilen yatırımlar arasında en dikkat çekici projelerden biri olarak göze çarpıyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Venezia Outlet AVM’de San Marco Meydanı’nın çevresinde sıralanan yeme içme alanları çevresinde gondollarla seyahat imkânı, misafirlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Meşhur Venedik kanallarıyla süslenen Venezia Outlet’in kapalı alanında yer alan markalar ise, gökyüzü temalı özel tasarım tavan mimarisiyle ziyaretçilerini karşılıyor.