Skip to content Skip to footer

Jean kategorisindeki büyümeyi sürdüren Jack&Jones Türkiye’de dış giyimle öne çıkıyor

Dünyaca ünlü Danimarka markası Jack&Jones, 2023 yılında Türkiye’de büyümesini sürdürdü. Jean kategorisindeki güçlü tasarımları ile dikkati çeken marka, dış giyim kategorisinde de yüzde 88 büyüdü.

Jack&Jones, 1 Ağustos-31 Temmuz 2023 dönemini kapsayan yıllık finansal sonuçlarını açıkladı. Toplam gelirleri euro bazında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 artan şirket, globalde de yüzde 10 büyüme gösterdi. Jean kategorisinde dünya çapında en fazla büyümeyi gerçekleştiren ülke olan Türkiye’de varlığını sürdüren Jack&Jones, bir önceki yıla göre bu kategoride yüzde 35 büyüme göstererek tüketicinin en çok tercih ettiği markalar arasında yer almaya devam etti.

Yıl boyunca yaptığı yatırımlarla Türkiye’de büyüme gösteren Jack&Jones jean kategorisinin yanı sıra dış giyim kategorisiyle de ön plana çıktı. Jack&Jones’un Türkiye’de en çok büyüme gösterdiği dış giyim kategorisi bir önceki yılın verilerine oranla yüzde 188 büyüme gösterdi. Jack&Jones’un bünyesine dahil olduğu dünyanın önemli tekstil devlerinden Bestseller markasının Ülke Ticari Müdürü Zahit Murat Apaydın “Türkiye nitelikli ürünün kaliteli bir alıcısı olduğu güçlü bir tekstil ülkesi. Jack&Jones ise kaliteli materyal kullanımı, tasarım yeniliği ve yüksek teknolojiler kullanılarak üretilen geniş ürün seçkisiyle Türkiye tüketicisi tarafından tercih ediliyor. Özellikle dış giyim ve jean kategorilerinde gösterdiğimiz hızlı büyümeden dolayı mutluluk duyuyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılda bir sonraki yıl için hedeflerimizi belirlerken doğru fiyatlandırma politikamız, tedarik zincirindeki kapasitemiz, maliyetlerimiz ve daha birçok alanda dengemizi korumak için kapsamlı çalışmalar yürüttük. Tüketicinin yoğun talepleri karşısında ürün çeşitliliğimizi koruyarak hızlı satış döngümüzü devam ettirmeye önem verdik. Kubilay Aka ile sunduğumuz yenilikçi koleksiyonumuz, cinsiyetsiz tasarımlarımız, yüksek ürün kalitesine sahip R.D.D ürünlerimiz, premium jean’lerimiz, yıl içerisinde ürünlerimizi dönüştürerek gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik adımlarımız sayesinde tüm kategorilerde kayda değer bir büyümeye imza attık” dedi.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel