Skip to content Skip to footer

Jimmy Key Avrupada’ki ilk mağazasını Romanya Bükreş’te açtı

Romanya pazarına giren Jimmy Key, ilk mağazasını Bükreş’teki ParkLake Alışveriş Merkezi’nde açtı. Jimmy Key, Romanya’da hızlı büyüme hedefleri arasında 10 mağazaya ulaşmayı planlıyor.

Jimmy Key, küresel genişleme stratejisine bağlı olarak Romanya’daki ilk mağazasını ParkLake Alışveriş Merkezi’nde açtı. ParkLake Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen açılışa, Büyükelçi Özgür Kıvanç Altan, Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, Ticaret Müşaviri Naci Akdoğan, Maarif Vakfı Romanya Koordinatörü Alpaslan Ateş, TİAD genel sekreteri Barbaros Yıkar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kadın giyiminde 30 yılı aşkın bir deneyime sahip Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, “Jimmy Key olarak 1997 yılında kurulduk. Kadın giyim üzerine özellikle de rahat kumaşların, rahat dokusunu, yumuşaklığını hissettiren bir markayız. Küresel büyüme stratejimizin bir parçası olan Romanya pazarına Jimmy Key’in benzersiz stilini ve moda anlayışını getirmekten heyecan duyuyoruz. İlk mağazamızı Ağustos ayında Bükreş’teki ParkLake Alışveriş Merkezi’nde açtık. Attığımız bu adım markamız için çok önemli bir kilometre taşı ve başarımızın kanıtıdır.” dedi.

A7305751

Jimmy Key Romanya mağazalarında Ege’nin sıcaklığını ve enerjisini yansıtan Jimmy Key 2023 İlkbahar-Yaz tasarımlarının yer aldığını sözlerine ekleyen Ünlütürk, kreasyonla ilgili bilgiler vererek, “Jimmy Key, doğal tuşelerin canlı renklerini özgün formlarla buluşturdu. Bu sezonda marin teması ile beyaz- mavinin zamansız uyumunu, Trend cut-out detaylarla günlük şıklığa yansıttık. Rengarenk, şehrin bohem ruhunu yansıtan parçalar, kadınların kurtarıcı tarzı olacak. Jimmy Key yaz koleksiyonumuzda, canlı renkler, modern boho tarzda günlük şık doğal ketenler de dikkat çekiyor.” şeklinde konuştu.

61 bağımsız mağazasıyla Türkiye’de bilinen bir marka haline geldiklerinin de altını çizen Ünlütürk, “Hızlı büyüme hedeflerimiz arasında 10 mağazaya ulaşmayı planlıyoruz. Bölgede lider bir moda markası olacağız.” şeklinde görüşlerini aktardı.