Skip to content Skip to footer

Jumbo iyi şans sembolü fili elefas kahve setinde yeniden yorumladı

Jumbo’nun 76. yılını kutlamak için dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve iyi şansı temsil eden fil simgesine odaklanarak tasarladığı Red Dot Design Award ödüllü ‘’Elefas Kahve Seti’’ Jumbo Mağazaları’nda kahve severlerle buluşuyor. Zamansız tasarımları ve kalitesiyle çizgisinden ödün vermeyen Jumbo’nun marka kimliğini temsil eden fil figüründen ilham alınarak tasarlanan Elefas Kahve Seti, Jumbo mağazalarında, jumbo.com.tr’de ve Jumbo Seninle Uygulaması’nda satışa sunuluyor. Dünyanın en prestijli tasarım organizasyonu Red Dot Design Award’tan ödülle dönen tasarım, aynı zamanda geçen yüzyıla göre giderek artan fildişi talebi nedeniyle nesli azalmakta olan fillerin korunmasına dikkat çekmek için hazırlandı.

Uzun ömrü, dayanıklılığı ve iyi şansı temsil eden mitolojik hikayelerin şans getiren sembolü olan ve dünya kültürlerinde farklı pozitif şekillerde anlam bulan fil figüründen yola çıkarak Jumbo Tasarımcısı Bengü Arı tarafından tasarlanan Elefas Kahve Seti, kahve keyfine daha ilham verici bir anlam katıyor.

İşlevselliği modern bir kimlikle birleştiren tasarımda filin hortumundan esinlenerek hazırlanan kahve fincanının sapı, ergonomik ve keyifli bir kavrama sağlıyor. Filin kulağından ilham alan fincan tabağı, kolay taşıma ve sunum imkanı sağlıyor. Tabağın benzersiz şekli, fincanın 360 derece dönmesine izin verirken, devrilmeyi de önlüyor ve taşıma – servis sırasında stabilite sağlıyor. Yeni fincan seti tasarımı böylece kullanıcılara filin bilgelik ve dayanıklılık sembolizmiyle bağ kurma fırsatı da veriyor. Zamansız ve modern bir tasarımı benimseyen Elefas Kahve Seti, parlak ve çeşitli renk seçenekleriyle kahve tutkunlarının kendi kombinasyonlarını oluşturmasını teşvik ederken, tüm duyuları memnun eden bir kahve deneyimi sunmayı hedefliyor.