Skip to content Skip to footer

“Jumbo X Base Zamanın İzinde” Sergisi 13 Aralık’ta kapılarını açıyor

Genç sanatçıların yeniden hayat verdiği zamansız Jumbo tasarımlarından oluşan eserlerin sergilendiği “Jumbo X Base Zamanın İzinde” sergisi, 13-17 Aralık tarihlerinde Akaretler Sıraevler No:43’te sanat severleri bekliyor.

Jumbo’nun sanatı desteklemek ve genç sanatçıların yaratıcılığını kutlamak amacıyla Base iş birliğinde hayata geçirdiği “JumboxBase Zamanın İzinde” sergisi, 13 Aralık’ta kapılarını açıyor.   Mutfakta zarar gören ve tekrar kullanılması mümkün olmayan zamansız Jumbo tasarımlarının sanatçılar tarafından yeniden yorumlanarak, birer sanat eserine dönüştürüldüğü ‘Zamanın İzinde’ sergisi; sürdürülebilir sanata ve çevre bilincine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Geri dönüşüme sanatsal bir farkındalıkla yaklaşan ve 29 yetenekli genç sanatçının 30 eserinin yer aldığı sergi; 13-17 Aralık tarihleri arasında Akaretler Sıraevleri No:43’te sanatseverleri bekliyor.

“Zamansız tasarımlar sanatla yenileniyor”

Sergi ile ilgili bilgi veren Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı, “Geçtiğimiz yıl yaratıcılığa olan inancımızı genç sanatçılarla paylaşmak, günümüz sanatının çeşitlilik içeren diline ve gündelik nesneleri yorumlama biçimlerine yeni bir çerçeve sunmak amacıyla Base iş birliğinde ilk sergimizi hayata geçirmiştik. Sanatçılarımızın artık kullanılmayan zamansız Jumbo tasarımlarını, değerli birer sanat eserine dönüştürdüğü bu sergi ile sürdürülebilirliğe ve yeniden kullanıma dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Jumbo’nun zamansız tasarıma olan tutkusunu ortaya koyan

“Zamanın İzinde” sergisi, genç sanatçılarımıza sanat ve tasarımın iç içe geçtiği, yaratıcılığın ve inovasyonun ön planda olduğu bir platform sunuyor” dedi.

Jumbo’nun kurulduğu günden bu yana hiç değişmeyen ‘zamansız tasarım’ vizyonunu ortaya koyan “Jumbo X Base – Zamanın İzinde” sergisi, çağdaş sanatın düşünceyi görselleştirme sürecine yeni bir bakış açısı getiriyor. Base 2023’ün destekçisi olan Jumbo, geçtiğimiz sene 75. yıl kutlamaları kapsamında, genç tasarımcıların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmak ve sürdürülebilirliğe dikkat çekmek amacıyla Base iş birliğinde ilk sergisini ‘Zamansız Yolculuk’ temasıyla gerçekleştirmişti.

Jumbo X Base Zamanın İzinde Sergisi
Yer: Akaretler Sıraevleri, Vişnezade Mah., Süleyman Seba Cad., No:43, Beşiktaş
Tarih: 13 – 17 Aralık 2023
Saat: 11:00-19:00