Skip to content Skip to footer

Kadın modasına yön verecek yeni nesil bir alışveriş merkezi doğuyor

Sentez Merter, tekstil ve hazır giyim ticaretinin kalbi Merter’in en büyük toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezi olmak için gün sayıyor.

Tekstil ve hazır giyimin kalbi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezi ‘Sentez Merter’ sektörün öncü markalarını buluşturmak için gün sayıyor. Kapılarını temmuzda açması planlanan yeni nesil alışveriş merkezi ‘Sentez Merter’ toplantı odaları, defile alanı, döviz bürosu, showroom, restoran, kafe, banka, otopark ve vale hizmetleri gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Türkiye’nin tekstil ve hazır giyim merkezi Merter’in, en büyük ve en yeni toptan kadın hazır giyim alışveriş merkezinin kapılarını açmasına sayılı günler kaldı. Temmuz ayı ortalarında hizmete açılması planlanan alışveriş merkezinde 24 bin metrekare kapalı alanda 240 adet satışa hazır dükkan yer alıyor.

Bu hacmiyle alanında en kapsamlı yeni nesil kadın alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan ‘Sentez Merter’ hakkında bilgi veren proje pazarlama K&B Property Türkiye Genel Müdürü Kudret Hazer, yapılan bir esnaf anketi sonrasında böyle bir ihtiyacın olduğunu gördüklerini belirtti. Kadın giyimin önde gelen markalarını bir araya getirdiklerinin altını çizen Hazer “Önce Güngören, Merter, Laleli, Osmanbey, Zeytinburnu ve Bayrampaşa’da esnaf anketi yapıldı. Gördük ki; Merter için böyle bir talep var. Fizibilite çalışmalarının ardından Sentez Merter Yatırım AŞ tarafından ‘Sentez Merter’ hayata geçirildi. ‘Sentez Merter’ toplam 24 bin metrekare kapalı alanda 240 adet satışa hazır dükkandan oluşuyor. Büyüklükleri 20 metrekare ila 100 metrekare arasında değişen dükkanlarımız istenilen şekilde modüler olarak büyütülebiliyor. Biz uluslararası bir merkez yaptık. Dükkanların yüzde 70’inin satışı tamamlanmış durumda. Diğer yandan satış ve kiralama süreci devam ediyor. Ayrıca iskan alındı ve satışı devam eden dükkanların kat mülkiyetleri ve tapuları da hazır” diye konuştu.

‘Sentez Merter’e ulaşımın da son derece kolay olduğunu belirten Kudret Hazer, alışveriş merkezinin metro ve raylı sistemin kesiştiği noktada konumlandığını sözlerine ekledi.

Kadın modasına yön verecek yeni nesil bir alışveriş merkezi doğuyor - Perakende.org