Skip to content Skip to footer

Kahve Dünyası Şeftali Yeme Günü’nde misafirlerini şeftalili lezzetlerle buluşturuyor

Kahve Dünyası, 22 Ağustos Şeftali Yeme Günü’nü şeftalili lezzetlerle kutluyor. Ayın dondurması ve ayın içeceği konseptinde Ağustos ayı boyunca misafirleriyle buluşturduğu, Bursa şeftalisiyle hazırlanan Şeftalili Dondurma ve Şeftalili Milkshake, tadanlara adeta birer lezzet şöleni yaşatıyor. Kahve Dünyası mağazalarında mevsimsel ham madde kullanımına dikkat çeken ayın dondurması Şeftalili Dondurma ve Milkshake’i denemek için son gün 31 Ağustos.

22 Ağustos, tüm dünyada Şeftali Yeme Günü olarak kutlanıyor. Kahve Dünyası, Şeftali Yeme Günü’nde herkesi en lezzetli Bursa şeftalileriyle hazırlanan Şeftalili Dondurma ve Şeftalili Milkshake’i denemeye çağırıyor. Antioksidan, vitamin ve lif açısından zengin, aynı zamanda sindirim sistemi ve kalp dostu şeftali, Kahve Dünyası’nın eşsiz dondurmasıyla buluşarak sevenlerine hem sağlıklı hem de lezzetli bir alternatif sunuyor.

Yüzde 63 oranında şeftali içeren ve Kahve Dünyası menüsünde ilk kez yer alan Şeftalili Dondurma, tam yağlı Jersey inek sütü, Bursa şeftalisi, sofra şekeri ve saleple hazırlanıyor. Şeftalili Dondurma, Kahve Dünyası’nın diğer dondurma çeşitlerinde olduğu gibi hiçbir yapay katkı maddesi, koruyucu ve renklendirici içermiyor. Bu lezzetin tadını evlerinde de sürdürmek, sevdiklerine ikram etmek isteyenler Şeftalili Dondurma’yı paketli ve kiloluk ambalajlarda satın alabiliyor. Tam yağlı süt ve şeftalili dondurma ile hazırlanan Şeftalili Milkshake ise yaz sıcaklarında ferahlatıcı etkisiyle ön plana çıkıyor.

Şeftalili Dondurma ve Şeftalili Milkshake, Ağustos ayı boyunca tüm Kahve Dünyası mağazaları ve anlaşmalı paket servis noktalarında sevenlerini bekliyor.