Skip to content Skip to footer

Kahve Dünyası’nın fit lezzeti “Froyo” her kapta yeni bir lezzet dünyası sunuyor

Kahve Dünyası’nın Fit Lezzetler kategorisinin kişiselleştirilebilir yeni lezzetinin adı FROYO oldu! İsmini İngilizce Frozen Yogurt’tan alan FROYO, reçetesinde doğal tatlandırıcı stevia bitkisinin kullanımı ile dikkat çekiyor. Stevia, sofra şekeri olarak bildiğimiz sakkarozdan yaklaşık 300 kat tatlı, bu nedenle çok az tüketilmesi yeterli oluyor. Sağlığa olan etkilerini inceleyen çalışmalar; stevianın antimikrobiyal ve antioksidan özelliklere sahip bileşenler içerdiği, plak oluşumunu engellediği, tüketim sonrası kan şekerini ve insülin düzeyini sakkaroza göre önemli ölçüde düşürdüğünü ortaya koyuyor.

Froyo ile birlikte Kahve Dünyası menüsüne eklenen ek çeşitler, DAHA DAHA’lar adıyla misafirleri karşılıyor. Farklı beslenme tarzını destekleyen, ister fit ister lezzet dolu eğlenceli kaplar yaratabileceğiniz Daha Daha’lar arasında kakao nibi, granola, gofrik parçaları, Kahve Dünyası Fındık Kreması, marshmallow, çeşitli renkli crispyler, çilek, muz, para çikolata gibi 24 farklı ek lezzet yer alıyor.

DAHA DAHA’lar ile kişiselleştirilebilir bir ürün olarak öne çıkan şeker ilavesiz FROYO, Kahve Dünyası mağazalarında günlük ve taze taze hazırlanarak her kapta yeni bir lezzet sunuyor.

FROYO Dondurmadan Farklı Olarak Üretiliyor

Kahve Dünyası’nın, Frozen Yogurt’un birleşiminden doğan adıyla kişiselleştirilebilir yeni lezzeti FROYO, dondurma üretiminden tamamen farklı şekilde, özel soft ice cream makinesinde üretiliyor. FROYO’nun dondurmadan ayrışan en büyük özelliği içinde dondurmanın ana hammaddesi salebin bulunmaması ve dondurmaya göre daha yumuşak kıvamıyla kendine has kıvamlı akışkan formu. FROYO’ya kıvam veren ana hammaddeler içinde laktozsuz yoğurt ve light süt bulunuyor. Rafine şeker içermeyen FROYO sade olarak tüketildiğinde düşük kalorili, kalsiyum içeren özelliği ile fit beslenenler için öğün olarak tercih edilebileceği gibi hem büyükler hem de küçükler için her mevsim tüketilebilecek tatlı bir alternatif oluyor.