Skip to content Skip to footer

Kahve tutkunlarını buluşturan festivale ilk gününde büyük ilgi

Kahve severleri, geçmiş ve günümüzün yeni nesil lezzetleri ile buluşturan Ankara Coffee Festival, Bilkent Center’da kapılarını açtı.

Media Markt’ın ana sponsorluğu ve Bilkent Center’ın mekan sponsorluğunda Başkentlilerle buluşan Ankara Coffee Festival 7. Kez kapılarını açtı. İlk günde Taner Cankut Yıldırım ile ‘Nescafe Xpress ile Modunu Yükselten Mocktailler’, Mehmet Yamak ile ‘Mio Coffee Gözünden Kahve Endüstrisine Genel Bakış’, Can Tüzün ile ‘Ufkunuzu Açacak Kahve Bilgileri ile Dolu Eğlenceli Bir Workshop’, Koray Erdoğdu ile ‘Geleneksel ve Modern Türk Kahvesinin Tat ve Demleme Farkları’ gibi katılımcılara pek çok workshopa katılma imkanı sunan festival birbirinden özel söyleşileri de katılımcılar ile buluşturdu. İtalya ve Yunanistan’dan çok sayıda konuşmacının, farklı etkinlikler ve seminerlerine de katılma şansı yakalayan kahve severler, Peru, Endonezya, Guetemala, Vietnam ve Rusya’dan gelen kahveleri de tatma imkanı yakaladı.

İlk günün konuğu Kolpa oldu

Katılımcılara kahve ve müzik keyfini bir arada sunan Ankara Coffee Festival’in ilk gün konukları Dj Set: Oz Ece, Kayıtsuz Jumping Cats, Gorıl, Al’york, Sinağrit Baba oldu. İlk günün sahne kapanışını ise Kolpa gerçekleştirdi.  ‘Gurur Benim Neyime’ ve ‘Nasıl Öğrendin Unutmayı’ gibi şarkılarını sevenleri ile hep bir ağızdan seslendiren grup unutulmaz sahne performanslarıyla güne renk kattı. İkinci günde pop müziğin sevilen ismi Cem Belevi’nin sahne alacağı festivalin 24 Eylül son gün konuğu ise kendine has tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Bedük.

Tarih: 22-23-24 Eylül

Yer: Bilkent Center Açık Otopark