Skip to content Skip to footer

Kayseri PERDER’de bayrak değişimi

Yeni Başkan Mehmet Buçukoğlu Oldu

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na (TPF) bağlı Kayseri Perakendeciler Derneği’nin (PERDER) Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapıldı. Derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı oy birliğiyle Mehmet Buçukoğlu oldu.

Türkiye genelinde 14 bölge derneği ile çalışmalarını yürüten Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı Kayseri PERDER, Olağanüstü Genel Kurulu’nu yaptı. Bölgede 119 mağaza ve 2 bin 405 kişiye istihdam sağlayan Kayseri PERDER’de oy birliğiyle yeni dönem başkanı Gros 38 Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buçukoğlu oldu. Derneğin yeni yönetim kurulunda görev alacak isimler ise İbrahim Yılmaz, Kadir Çete, Serdar Özkan ve Halit Kurt olarak belirlendi.

Kayseri PERDER’in yeni dönemdeki yürütecekleri çalışmalar hakkında bilgi paylaşan Mehmet Buçukoğlu, “Yeni dönem hem şahsım hem de yönetimdeki arkadaşlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor. Önceliğimiz yerel zincirlerin bölgede güçlenmesi ve rekabet avantajı sağlamasına yönelik olacak. Ulusal ve yerel üreticilerimizle, tedarikçilerimizle daha sık bir araya gelecek organizasyonları hayata geçireceğiz. Toplumsal sorumluluk ve çevresel duyarlılık projeleri de yeni dönemde gündemimizde yer alacak. Önümüzdeki süreçte sektörümüzde donanımlı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, bölgemizde her noktada yerel zincirlerde aynı standartta hizmet vermek için yeni eğitim projelerini hayata geçireceğiz” dedi.