Skip to content Skip to footer

Kazım Mavuş, 2025 yılı sonuna kadar 100 mağazaya ulaşma yolunda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz

Evidea Genel Müdürü Kazım Mavuş, Yıl sonu mağaza hedeflerini, mağazalaşma stratejilerini, 2022 yılı değerlendirmelerini ve 2023 hedeflerini açıkladı.

  • 2019 yılında “2025 yıl sonuna 100 mağaza” açma hedefi ile ilk mağazanızı Ataşehir Metropol İstanbul AVM’de açarak mağazalaşma sürecine başladınız. 2022 yılının sonuna geldiğimiz bu dönemde toplam mağaza sayınız kaç oldu? Yıl sonuna kadar kaç mağaza açılışı olacak?

Evidea’nın bağlı bulunduğu grubun mağazacılıktaki tecrübesi oldukça güçlü. E-ticaret kimliğiyle çıktığı bu yolda perakende mağaza zinciri olarak büyüme kararı almış ve bunu da başarılı bir şekilde yönetmiştir.

Evidea.com’un yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında bulunan keyifli ve ferah mağazalarımızla müşterilerimize, evleri ilgili ihtiyaçlarına tek çatı altında ulaşılabildikleri bir alışverişi deneyimi sunuyoruz.

İstanbul Starcity Outlet mağazamızın açılışıyla birlikte Türkiye genelinde 17 ilde 36 mağazaya ulaşmış bulunuyoruz. Yıl sonunda 37 mağazaya ulaşmış olacağız. 2025 yılı sonuna kadar 100 mağazaya ulaşma yolunda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

  • Mağazalaşma stratejiniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Mağaza açılacak yer ve konumu nasıl belirliyorsunuz? Mağaza içi düzen neye göre belirleniyor?

Mağazalarımız; tüketicilerin yoğun yaşadığı ve kolay ulaşabileceği yerlerde, genellikle alışveriş merkezlerinde bulunuyor. Tüketicilere, yaklaşık 1.500 m² büyüklüğe sahip, keyifli ve ferah mekanlarda hizmet veriyoruz. Mağaza açacağımız yeni yer ve konumları da bu kriterlere dikkate ederek seçiyoruz.

“Burada her şey evim için” sloganıyla tüketicilere, evle ilgili ihtiyaçlarına tek çatı altında ulaşılabildikleri keyifli bir ev alışverişi deneyimi yaşatıyoruz.

Müşterilerimize kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. Çok markalı geniş ürün gamımızla, tüketicilerin geneline hitap ediyoruz. 8 ana kategoride binlerce kaliteli ürünü uygun fiyatlarla tek çatı altında sunuyoruz.

Kadın hedef kitleyi önceleklendiren Evidea’nın mağaza mimari konsepti tasarlanırken yüzlerce kadının görüşü alındı, beklentileri tespit edildi. Mimari konseptimizden ürün ağacımıza, ürün yerleşiminden müşteri deneyimine kadar pek detay, kadınların beklentilerine uygun şekilde hazırlandı.

  • Evidea’nın tüketicilere sunduğu avantajlar nelerdir?

Evidea’nın kurumsal renkleri ile donatılmış keyifli, ferah bir mağaza konseptimiz var. Mağazaya giren tüm müşterilerimizin keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamaları ve burada kendilerini değerli hissetmeleri için uğraşıyoruz.

Evidea olarak 8 ayrı ana kategorideki ürünleri tüketicilere tek çatı altında sunmamız ve tüketicilerin tercih ettiği popüler markaların raflarımızda bulunması sunduğumuz önemli avantajlar.

Evidea’nın e-ticaret sitesi ve mağazalar zincirinin aynı deneyimi sunan ve birbirini destekleyen bir yapıya sahip olması da önemli bir farkımız. Müşterilerimiz mağazamızda gördüğü ürünü internetten satın alabildiği gibi, internet sitemizde beğendiği bir ürünü de mağazalarımızda görerek alma şansına sahip. Ürün fiyatlarımız mağazalarımızda ve web sitemizde birebir aynıdır.

Müşteri deneyimine odaklanan firmalar, müşterileri dinlemeyi birinci öncelik haline getirmeliler. Biz Evidea olarak bunu başarmaya çok önem veriyoruz. Müşteri geri bildirimlerini çok önemsiyor ve bu konuya değer veriyoruz. İyi bir müşteri deneyiminin, en önemli rekabet avantajını getireceğini inanıyoruz. Evidea, müşterileri ilk sıraya koymanın, sürdürülebilir başarı için en doğru yol olduğuna inanıyoruz.

  • 2022 yılı değerlendirmenizi ve son çeyrek planlarınızı açıklayarak, 2023 hedeflerinizi paylaşabilir misiniz?

Gaziantep ve Aydın Söke mağazalarımızın açılışa hazırlanma süreçleri devam ediyor. 2022 yılını 38 mağaza ile kapatmayı hedefliyoruz. Yeni açılacak mağazalarımızın da katkısıyla bir önceki yıla göre %165 büyüyeceğimizi görüyoruz. 2023 yılında yeni mağaza açılışlarımız devam ederken diğer yandan e-ticaret alanındaki büyümemizi de sürdüreceğiz.