Skip to content Skip to footer

Kervan Gıda, Bebeto Eğlence Adası konsepti ile franchise ağını genişletiyor

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi ve ihracatçısı Kervan Gıda, lezzetli, sağlıklı ve yenilikçi ürünleriyle hem yurt içi hem de yurt dışında her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bebeto markasıyla dünyanın 7 kıtası ve 85 ülkesine ihracat gerçekleştiren ve Türkiye’de 60 franchise şubesi bulunan Kervan Gıda, 2023 yılı sonuna kadar toplam 7 şube daha açarak franchise ağını büyütmeyi hedefliyor.

Dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies – 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” sıralamasındaki yerini 82’nci  sıradan 66’ncı sıraya taşıyan Kervan Gıda, Şişli Cevahir Avm, Tuzla  Viaport Marina Avm, Ankara Nata Vega Avm, Antalya Novamall,  Muğla Rüya Park Avm, Denizli Teras Park Avm gibi alışveriş merkezleri başta olmak üzere Türkiye’de toplam 60 noktada hizmet veren Bebeto Eğlence Adası şubelerini artırmayı planlıyor.

Kervan Gıda 2023’te 7 franchise açacak

Yaklaşık 30 yıllık geçmişiyle Kervan Gıda, 2010 yılında kurduğu Bebeto markasıyla ve Turquality desteği ile uluslararası bir marka haline geldi.  Şu anda Bebeto Eğlence Adası konsepti ile 25 şehirde 60 franchise şubesi bulunan Kervan Gıda, yıl sonuna kadar 7 şube açmayı hedefliyor.  Öte yandan Türkiye’nin 11 ilini etkileyen deprem bölgesinde de şubeleri bulunan Kervan Gıda, bu bölgedeki şubelerine de ek destek sağlayacak.

Franchise giriş bedelini 90 Bin TL + KDV olarak belirleyen marka, başvurularını www.bebeto.com.tr web sitesi üzerinden alıyor. Başvurunun ardından yatırımcı adayına sunum dosyası iletiliyor ve ilgili adaylarla ön mülakat gerçekleştiriliyor. Bu aşama tamamlandıktan sonra lokasyon uygunluğuna karar veriliyor ve ön anlaşma imzalanıyor. Lokasyon kiralama işleminin ardından ise franchise sözleşmesi imzalanıp, mimari kurulum süreci başlatılıyor.

Bebeto, dünyanın önde gelen market zincirlerinde yer alıyor

Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto, dünyanın önde gelen market zincirlerinin raflarında da geniş ürün yelpazesi ile yer alıyor. 2021 yılında yapılan anlaşmayla dünyanın en büyük perakende zincirlerinden Walmart’ın ABD’deki mağazalarında Bebeto marka ürünlerinin satışına başlayan, ardından şirket için özel markalı (private label) üretim anlaşmasına imza atan Kervan Gıda, geçtiğimiz aylarda İngiltere pazarındaki yerini de güçlendirdi. İngiliz perakende devi ASDA ile yapılan anlaşma kapsamında; ASDA’nın raflarında hem Bebeto ürünleri hem de Kervan Gıda tarafından üretimi yapılan özel markalı ürünler yer almaya başladı.