Skip to content Skip to footer

Kervan Gıda, global arenadaki başarısını tescilledi

 “Dünyanın En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 55’inci sıraya yükseldi

Türkiye’de yumuşak şeker üretiminde en yüksek kapasiteye sahip olan Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2024 Global Top 100 Candy Companies – 2024 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” sıralamasında önemli bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz yıl 66’ncı sıradan listeye giriş yapan Kervan Gıda, 2024 listesinde 55’inci sıraya yükselerek global arenada yakaladığı başarıyı tescilledi.

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, global arenadaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.  Amerika, İngiltere, Almanya, Rusya, Polonya ve Mısır’da bağlı ortaklıkları bulunan Kervan Gıda, global şekerleme sektörünün en önde gelen isimlerinin yarıştığı listelerden biri olan “2024 Global Top 100 Candy Companies- 2024 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 66’ncı sıradan 55’inci sıraya yükseldi.

“Mısır yatırımı ile globalde daha büyük başarılara imza atacağız”

Sıralamadaki yükselişten dolayı büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 11 sıra yükselerek 55’inci sıraya yerleştik. 85 ülkeye ihracat gerçekleştiren bir firma olarak, bu başarının arkasında hem kaliteli ürünlerimizin hem de finansal yatırımlarımızın büyük bir etkisi olduğuna inanıyorum. Bu yıl içerisinde gerçekleştireceğimiz Mısır yatırımı ile globalde daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Kervan Gıda, global arenadaki başarısını tescilledi - Perakende.org