Skip to content Skip to footer

Kervan Gıda ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen ve Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip olan Kervan Gıda, 2023’ün ilk çeyreğini 1,5 milyar lira ciro ile kapattı. 2023 yılı ilk çeyrek konsolide satış gelirini 2022 yılının aynı dönemine oranla yaklaşık %50 artıran Kervan Gıda, bu dönemde 209 milyon TL FAVÖK üretti.

85 ülkeye ihracat yapan yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, 2023 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 2022 yılındaki başarısını katlayarak artıran Kervan Gıda tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre; şirketin 2023 yılı 1. çeyrek konsolide FAVÖK tutarı piyasa beklentilerinin üzerinde 209 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirketin satış gelirleri de 2022 yılının aynı dönemine oranla yaklaşık %50 artarak 1,5 milyar TL seviyesine ulaştı. Brüt kâr marjı %28 olan Kervan Gıda’nın konsolide FAVÖK marjı da %14 oldu.

“İstikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdüreceğiz”

İlk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “2022 yılını hedeflerimizin üstünde bir kar ile kapatmıştık. 2023 yılı ilk çeyrek rakamlarına göre bu yılı da hedeflerimizin üstünde bir başarı ile kapatacağımızı öngörüyorum. Kervan Gıda olarak büyüme ivmemizi ve Türkiye sanayisine sağladığımız faydayı artırma hedefimizle, yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerimize devam ediyoruz. Doğru hedefler, planlamalar ve çalışmalarla istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Doğru stratejilerle hedeflerine ulaştı