Skip to content Skip to footer

KFC Türkiye, pilot uygulaması “uçarak parkında” ile parklarda da lezzet severlerin yanında

KFC Türkiye, misafirlerinin günlük hayatının bir parçası olmak için yürüttüğü tüketici deneyimine odaklanan dijital yatırımlarına yenisini ekledi. Tüketicilerin değer ve davranışlarını psikografik verilerle analiz ederek misafir odaklı pazarlama stratejisini sürdüren KFC Türkiye, parklarda vakit geçirmekten hoşlananlar için “Uçarak Parkında” konseptini hayata geçirdi.

Piknik severlerin gel-al hizmetinden faydalanmasından hareketle misafir deneyimini bir adım öteye taşıma amacıyla tasarlanan “Uçarak Parkında”, ilk etapta pilot uygulama olarak Maçka Demokrasi ve Maltepe Sahil parklarında hizmet vermeye başladı. KFC Türkiye mobil uygulamasının yeni sekmesinden sipariş verenlerin teslimatları parkın içerisindeki özel buluşma noktalarında gerçekleştiriliyor. Maltepe Sahil Parkı’nın siparişleri ise parkın doğal dokusuna uygun olarak bisikletli kuryeler tarafından teslim ediliyor.

Ana hedef kitlelerini oluşturan gençleri ve onların alışkanlıklarını; stratejilerinin odağına konumlandırdıklarını belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz, “KFC Türkiye olarak misafir deneyimini kusursuz hale getirmek için çalışıyoruz. Bunun için de web sitesi ve mobil uygulamaya yaptığımız yatırımları artırmayı ve tüketicilerimizin en keyifli anlarında yanlarında olmayı önceliklendiriyoruz. Bu bakış açısı ile hayata geçirdiğimiz araştırmalar ve misafirlerimizin hangi okazyonlarda hangi lezzetleri tercih ettiklerinden hareketle tasarladığımız “Uçarak Parkında” projemiz ile lezzete erişimi ve müşteri deneyimini kolaylaştırıyoruz” dedi.