Skip to content Skip to footer

KFC Türkiye ve Doritos iş birliği ile lezzet zirvede: Yepyeni Doritos Twister Dürüm

İŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, çok duyulu lezzet odaklı iletişim stratejisine hız kesmeden devam ediyor. KFC’nin imza ürünlerinden Twister Dürüm’ü Doritos iş birliği ile lezzetin zirvesine çıkaran KFC Türkiye, yeni reklam filminde “Al Geldi” anlarına da yeni bir boyut kazandırıyor. 

Tüketici araştırmalarında tavuk uzmanlığı ve ayrıştırıcı lezzetiyle öne çıkan KFC Türkiye, Doritos iş birliğiyle geliştirdiği imza ürünü Twister ile lezzeti zirveye taşıyor. Taptaze KFC tavuklarının Doritos’un özgün baharatlarıyla buluştuğu Doritos Twister, yepyeni ferah yoğurt sosuyla birleşince eşsiz bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

KFC Türkiye’nin yeni kampanyasında günlük hazırlanan taptaze KFC tavukları ve yeni Doritos Twister’ın iştah kabartan lezzeti baş rolde. Geçtiğimiz Eylül ayında tüketici içgörülerinden yola çıkarak aniden gelen KFC yeme isteklerini konu alan “Al Geldi” kampanyasının devamını, bu kez reklam filmi klişelerini mizahi bir dille ele alırken görüyoruz. İki ayrı filmden oluşan reklam kampanyası TV ve dijital platformlarda yayına girerken, radyo ve yenilikçi açık hava kullanımlarıyla da destekleniyor.

Tüketiciler tarafından çok sevilen samimi ve eğlenceli iletişim tonunu yeni kampanyada da devam ettirdiklerini belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz; “Ürün geliştirmeden reklam kampanyalarımıza, dijital entegrasyonlarımızdan iletişim tonumuza kadar her adımımızı tüketicilerimizin davranışlarına ve beklentilerine göre şekillendiriyoruz. Hem araştırmalarımızdan hem de restoran deneyimlerimizden biliyoruz ki Twister misafirlerimizin yoğun ilgi gösterdiği imza lezzetlerimiz arasında yer alıyor. Bu denli sevilen bir lezzetimizi enfes baharatlarıyla öne çıkan Doritos’la buluşturuyoruz. Ülkemizin en sevilen soslarından biri  yoğurt sos ile dünyaca ünlü iki markanın baharatlarını mükemmel bir uyumla dengeleyerek yepyeni bir ürün ortaya çıkarttık. Doritos Twister’ı lanse ederken yine tüketici içgörülerinden faydalanarak çok beğenilen “Al Geldi” konseptini bu reklam kampanyasında da kullanmak istedik. Yeni çıkan ve henüz misafirlerimizin hiç tatmadığı bir ürünü nasıl “Al Geldi” çatısında örebilirdik üzerine odaklandık ve reklam klişelerini kullanıp bir sonraki reklama “Al geldi” diyerek eğlenceli bir dille fikri işlemeye karar verdik.” dedi.

KÜNYE
Reklam Veren: KFC Türkiye (İŞ Gıda)
CMO: Özkan Özyavuz
Pazarlama Müdürü: Aslı Gazioğlu
Dijital Pazarlama Müdürü: Halil Söyler
Kıdemli Marka Uzmanı: Ayşenur Demir
Dijital Pazarlama Kıdemli Uzmanı: Anıl Güneş
Pazarlama Uzmanı: Almira Sepet
Dijital Pazarlama Uzmanı: Alihan Balkan
Reklam Ajansı: BLAB İstanbul
Yapım Şirketi: HANN Yapım
Yapımcı: Soydan Soysal
Oyuncular: Dilek Hasırcıoğlu, Berk Aliyi, Orkan Akdoğan, Buğrahan Çağlar, Beyza Elçin, Zeynep Şahin, Pelin Ünlü, Yasemin Akçay
Seslendiren: Serkan Keskin
Yönetmen: Duygu Güzelmeriç
Görüntü Yönetmeni: Alp Korfalı
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Müzik: 3K1A
Medya Planlama Ajansı: Carat

PR Ajansı: Golin İstanbul