Skip to content Skip to footer

Kfc’nin yeni reklam filmini izleyenlere Al Geldi

KFC, lezzet odaklı iletişim stratejisinin dozunu yeni reklam kampanyasında artırarak sürdürüyor. İŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, dört filmlik yeni reklam kampanyasında aniden gelen KFC yeme isteğini “Al Geldi” söylemi ile vurguluyor.

KFC Türkiye; araştırmalarda öne çıkan ayrıştırıcı lezzeti ve tavuk uzmanlığından hareketle oluşturduğu yeni reklam kampanyasında ürün odaklı çekimleri ile lezzeti üst seviyeye taşıyor. Kampanya kapsamındaki dört ayrı reklam filmi, aniden gelebilecek KFC yeme isteklerine vurgu yapıyor.

Müşteri iç görülerinden yola çıkılarak hazırlanan kampanya filmlerinde; günlük rutinler esnasında bir anda gelen KFC yeme isteği ele alınıyor. Ulaşılana kadar akıllardan çıkmayan ve izleyicilerin iştahını kabartan KFC lezzetlerinin başrolde olduğu filmler TV ve dijital platformlarda yayına girerken, radyo ve açık hava reklam alanlarında da destekleniyor.

Pazarlama stratejilerinin kalbine müşteri iç görülerini konumlandırdıklarını belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz; yeni kampanyaları için “Tüketici araştırmalarımızda müşterilerimizin vurguladığı ayrıştırıcı lezzetimizi tüm kampanyalarımızda çok duyulu şekilde ele alarak sektörde lezzetimiz gibi iletişim ve pazarlama stratejimizle de ayrışmayı başardık. Hedef kitlemiz tarafından sevilen ve marka skorlarına direkt yansıyan samimi iletişim tonumuzun bizimle bütünleştiğini görüyoruz. Bir önceki kampanyamızda lezzetten kendini kaybedenleri görürken bu kez aniden gelen KFC yeme isteği ile olduğu yerde kalan lezzet tutkunlarına şahit oluyoruz. Günün hangi saati, ne zaman geleceği belli olmayan ve aniden gelen bu isteğin sık sık yaşandığını sosyal medya etkileşimlerinde de gördük. Blab’ın tasarladığı, kampanyanın gücünü aldığı “Al Geldi” söylemi sayesinde, aşina olduğumuz bu anı sahiplendiğimiz için mutluyuz” dedi.