Skip to content Skip to footer

KidZania İstanbul ve Sales Network, kadınlar için el ele verdi

KidZania İstanbul, 8 Mart’ta Sales Network çatısı altındaki Leaders Club ve kadınların iş dünyasındaki gücünü ve kadın-erkek dengesini sağlamak üzere hayata geçirilen Women in Sales Network (WiSN) sosyal projesi kapsamında düzenlediği etkinlikte önemli isimleri bir araya getirdi. Konuşmacılar arasında, KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur’un yanı sıra Boston Consulting Group Yönetici Ortağı Aslı Kurbay, Pegasus CEO’su & WiSN Eşbaşkanı Güliz Öztürk, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı & CFO Burcu Geriş ve Param Group CSO & Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi İlknur Uzunoğlu yer aldı.

KidZania İstanbul, 8 Mart’ta Sales Network tarafından organize edilen, topluluğun Leaders Club üyeleri ve Women in Sales Network (WiSN) sosyal proje temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sales Network, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Maddeleri’nden; amaçlar için ortaklıklar, toplumsal cinsiyet eşitliği ve iklim eylemi başlıkları çerçevesinde “Daha iyi bir dünya” ideali için Mentörlük programı, Women in Sales Network oturumları, Leaders Club Buluşmaları, Best of Sales Awards ve HR Summit gibi organizasyonlarla faaliyetlerini sürdürmektedir. 2016 yılında Ergün Güler tarafından kurulan Sales Network, tüm dünyadaki satış ekosistemini birbiriyle konuşturmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

‘’Satışın Geleceği Hakkında Konuşuldu’’

Sales Network Topluluğu kurumsal üyelerinin en üst düzey satış yöneticilerinin bir araya geldiği Leaders Club buluşması kapsamında Boston Consulting Group Yönetici Ortağı Aslı Kurbay ‘’Değişen dünya düzeninde liderler için satış trendleri’’ başlığında satışı etkileyen trendler ve bu değişim kapsamında şirketler için başarı ipuçlarını paylaştı.

Pegasus Havayolları CEO’su & WiSN Eşbaşkanı Güliz Öztürk moderasyonunda gerçekleşen “Women in Sales Network” başlıklı oturumda ise TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı & CFO Burcu Geriş, KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur ve Param Group CSO & Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi İlknur Uzunoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Oturumda şirketlerin satışta cinsiyet eşitliği kapsamında yürüttükleri projeler paylaşıldı.

“Satış Fonksiyonunda Cinsiyet Dengesi Araştırması”nın Sonuçları Paylaşıldı’’

Etkinlikte ayrıca bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Women in Sales Network sosyal projesi kapsamında satış alanında kadın erkek oranlarının ölçüldüğü “Satış Fonksiyonunda Cinsiyet Dengesi Araştırması”nın sonuçları paylaşıldı.

“Cinsiyet Eşitliğini Sağlamak İçin Kararlılıkla Çalışıyoruz”

Kadının gücü adına çok değerli olan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ötürü gururlu olduğunu dile getiren KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur, şunları söyledi: “UN Global Compact destekçisi olarak, kadınlara iş yaşamında eşit fırsat verilmesini ve daha istikrarlı, adil toplumların oluşmasına katkıda bulunmayı önemsiyoruz. KidZania İstanbul olarak, kurulduğu günden bu yana 1-14 yaş aralığındaki çocukların özgürce bir arada oynayabildiği, meslekleri deneyimlerken takım çalışmasını, toplumda birey olmayı ve saygılı davranmayı yaşayarak öğrendikleri bir ortam sunarak toplumsal cinsiyet eşitliğini de destekliyoruz. Her çocuğun kendini özgür hissedebileceği ve istediği deneyimi yaşayabileceği bir alan oluşturuyoruz. Bu sayede çocuklar empati kurmayı, birbirlerini anlamayı ve birlikte çalışma becerilerini geliştiriyor, geleceğe daha kapsayıcı bir şekilde hazırlanıyorlar. Ayrıca KidZania İstanbul’da, kadınların daha belirgin bir şekilde temsil edildiği bir yönetim yapımız var. Üst yönetimimizde yüzde 50’ye varan bir kadın oranıyla, toplumsal eşitliğe olan katkımızı gösterirken KidZania İstanbul olarak, diğer kademelerde de genç ve kadın çalışan oranı yüksek bir ekiple hizmet veriyoruz. Kadınların iş dünyasındaki etkinliğini artırmak ve rollerini daha belirgin hale getirmek için gösterilen bu çaba, sadece iş hayatında değil, toplumun her alanında daha adil ve kapsayıcı bir geleceğe doğru atılmış önemli bir adımdır. Hep birlikte, daha adil, daha kapsayıcı ve daha güçlü bir gelecek için mücadele etmek üzere bugün burada bir araya gelen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

“Kadınların Potansiyellerini Ortaya Çıkarmaya Odaklanıyoruz”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ndeki buluşmanın anlam ve önemine dikkat çeken Sales Network kurucusu Ergün Güler, şu ifadeleri kullandı: “Bugün 2024 yılının ilk fiziksel etkinliğini gerçekleştirdik. Leaders Club üyelerimiz ile kurumsal üyelerimizin Women in Sales Network temsilcileriyle KidZania İstanbul ev sahipliğinde bir araya geldik. Program kapsamında bir taraftan satışın geleceğini konuşurken diğer taraftan bugün 8 Mart olması itibari ile daha da anlamlı hale gelen toplumsal cinsiyet eşitliğinin satış fonksiyonundaki iyi uygulamalarını dinleme fırsatı bulduk. Ayrıca 68 şirketin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz satışta cinsiyet dengesi araştırmamızın sonuçlarını katılımcılarla paylaşma fırsatı yakaladık. Hem konuşmacılarımıza hem üyelerimize hem de bizi misafir eden KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur’a teşekkür ediyorum.”

 

KidZania İstanbul ve Sales Network, kadınlar için el ele verdi - Perakende.org