Skip to content Skip to footer

Kiğılı, “Sevgiyle Renklenen Kalpler” tişörtleri ile otizm farkındalığını arttırmayı hedefliyor

Türkiye’de erkek giyim moda perakendesinin öncü markası Kiğılı, otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için kapsamlı çalışmalar yürüten SOBE Vakfı ile iş birliği yaptı. 

Bugün, her 36 çocuktan 1’i otizm riskiyle gözlerini dünyaya açıyor. Kurumların otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için daha kapsayıcı ve destekleyici bir ortam yaratılmasına katkı sağlaması önemli bir toplumsal sorumluluk… Kiğılı, bu bilinçle Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı otizm merkezi olan SOBE Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı ile yeni bir iş birliği yaptı.

İş birliği kapsamında otizmli çocuklar, Kiğılı etiketli beyaz tişörtlere kendi renklerini ve dünyalarını aktararak, yaratıcılıklarını dış dünya ile paylaştılar. Çocukların boyadığı bu rengarenk tişörtler www.kigili.com üzerinden satışa sunularak elde edilecek gelir SOBE Vakfı’na bağışlanacak. Bu gelir ile daha fazla otizmli çocuğun eğitimine destek sağlanarak, onların hayallerini gerçekleştirmelerine, sosyal hayata entegre olmalarına, üretken ve yaratıcı bireyler olmaları için gösterilen çabaya destek olacak.

SOBE Vakfı’nı ziyaret eden Kiğılı CEO’su Sena Suerdem ve Kiğılı Pazarlama Direktörü İlkay Keleş Vakıf yöneticileri ile tanışarak, otizmli çocukların ve ailelerinin ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorluklar hakkında derinlemesine bilgi sahibi oldular.

SOBE Vakfı ile iş birliği yapmaktan çok mutlu olduklarını belirten Kiğılı CEO’su Sena Suerdem: “Türkiye’nin öncü erkek giyim moda perakende markası olarak gerçek başarının yalnızca finansal sonuçlarda değil aynı zamanda başkalarının hayatlarında anlamlı bir fark yaratmakta olduğuna inanıyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğun gücünün ve topluma katkı sağlamanın öneminin bilincindeyiz. Otizmli çocuklar hayallerini “Sevgiyle Renklenen Kalpler” tişörtlerine yansıttılar. Bu proje ile otizm konusundaki farkındalığı artırmayı ve Sobe Vakfı’nın çalışmalarını daha geniş kitlelere aktarmayı amaçlıyoruz. Çocukların hayatlarını güzelleştirirken daha kapsayıcı bir toplum oluşmasına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Kiğılı “Sevgiyle Renklenen Kalpler” tişörtleri ile farkındalığı arttırmaya herkesi davet ediyoruz. Gelin, hep birlikte onların ve ailelerinin hayallerinin gerçekleşmesine katkı sağlayalım” dedi.

Kiğılı ve SOBE Vakfı, herkesi bu anlamlı amaç için el ele vermeye davet ediyor. Otizm spektrum bozukluğu olan çocukların boyadığı Kiğılı marka tişörtleri satın almak ve SOBE Vakfı’na katkı sağlamak için https://www.kigili.com/sosyal-sorumluluk/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kurum Sayfasina GIT 200 x 70 piksel