Skip to content Skip to footer

Kilo kontrolünün bilinen en büyük gücü: Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) Tozu

Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) Tozu, kilo kontrolünün en anahtar besini. TheLifeCo’nun yüzde 100 organik olarak ürettiği bu mucizevi, lif dolu toz, günlük beslenme rutinine eklendiğinde hem fazla kilolara veda etmenizi hem de bol lifle bütünsel sağlığı geri kazanmanızı sağlıyor.

Hepimiz günlük beslenmede liflerin öneminin farkındayız. Fakat her öğün bol lifli beslenmeyi günlük koşuşturmalar yüzünden sağlamakta zorlanıyoruz. TheLifeCo’nun 180 gr’lık büyük kutularda ve minik günlük şaselerle sunduğu Organik Psyllium Tozu ve Limonlu ve Çilekli Psylllium Tozu, ek kalori olmadan tokluk sağlamanın ve lif almanın en ideal yolu.

Psyllium’daki lif diğer birçok meyve ve sebzede bulunanlara benzer. Ancak Psyllium, şeker veya yağ gibi neredeyse hiçbir makro besin maddesi içermediği ve suda çözünebildiği için ek kalori vermeden tokluk sunuyor.

Karnıyarık Otu tozu suda çözünür, su ile bir araya geldiğinde yüksek lif oranı sayesinde jelleşerek şişer. Yüksek miktardaki lif içeriği ile sindirim sisteminizi desteklemeye yardımcı olur. Kan şekeri seviyenizi düzenlemeye yardımcı olur. Düzenli kan şekeri seviyesi ve daha az “ani artış”, diyabet gibi uzun vadeli rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olan şeydir.

Psyllium tozunun sayısız faydası

Çorbaları, sosları ve güveçleri koyulaştırmak için TheLifeCo Psyllium tozunu kullanabilirsiniz. Ayrıca glutensiz tariflerde bağlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Psylliumdaki çözünür lifler aynı zamanda yağ asitleriyle de bağlanır. Yağ asitleri kolesterolün vücutta nasıl işlendiğinin önemli bir parçasıdır. Lif, yağ asitleriyle bağlandığında serbest kolesterol moleküllerini yakalar ve atık olarak sindirim sistemine taşır.

Psyllium tozunun kilo kaybı için çalışmasının basit yolu, açlık ve tokluk hissimizi nasıl kontrol edebildiğidir. Psyllium’daki çözünebilir lif, sindirim sistemimize karıştığında orijinal boyutunun birçok katı kadar genişler. Midemizdeki artan hacim, tokluk sinyalinin verilmesine yardımcı olur.

Çözünür lif ve bağırsaklar

Psyllium, sağladığı tokluk etkisine ek olarak, içindeki çözünür liflerle aynı zamanda sağlıklı bağırsak florasına katkıda bulunan faydalı bakterilerin büyümesini de destekler. Bağırsak florası da bağışıklık sistemimizin büyük bir parçasıdır. Sindirim sistemimizi destekleyip kan şekerimizi dengelerken uzun süre tok kalmamızı sağlayacak harika bir çözünür lif Psyllium!

TheLifeCo Organik Psyllium (Karnıyarık Otu) Tozu 180 Gr

Fiyatı 484.90 TL.

TheLifeCo Organik Psyllium – Karnıyarık Otu Limonlu ve Çilekli İçecek Tozu 180g

Fiyatı 674.90 TL.

TheLifeCo Organik Psyllium Şase 28 Günlük

Fiyatı: 467 TL