Skip to content Skip to footer

Koçtaş’a iş sağlığı ve güvenliği alanında büyük ödül

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda dünyanın en prestijli kuruluşlarından olan British Safety Council tarafından İSG alanında ödüllendirildi. Koçtaş İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Eriş Aslan; “İnsan odaklı bir şirket olarak, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarımızı en üst seviyede hayata geçiriyoruz” dedi.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında dünyadaki en prestijli ödüllerin başında gelen British Safety Council (BSC) Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri sahiplerini buldu. Ev geliştirme perakendeciliğinin lider şirketi Koçtaş, ilk kez katıldığı ve bu yıl 66’ıncısı düzenlenen organizasyonda ödül almaya hak kazandı. Ödüller 7 Haziran’da düzenlenecek etkinlikle sahiplerine takdim edilecek.

‘’Sadece mevzuat gereği değil, gerçekten sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı için’’

Koçtaş İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Eriş Aslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Koçtaş olarak iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarımızı değişen teknolojiye ve şartlara göre uluslararası standartlara uygun olarak sürekli geliştiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini gözetecek adımlar atıyoruz. Bu anlamda İSG ile ilgili tüm uygulamalarımızı sadece mevzuat gereği değil; çalışma arkadaşlarımıza gerçekten sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sunabilmek için hayata geçiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımıza verdiğimiz değerin bir göstergesi olan böylesine kıymetli bir ödülü kazanmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Şirketlerin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki yeterliliğinin değerlendirildiği proje; İngiltere merkezli BSC’nin Türkiye’deki global ortağı Doğa HSE iş birliği ile gerçekleşiyor. Değerlendirmelerde profesyonel ve teknik açıdan alanında üst düzey danışmanlar yer alıyor. Şirket ve kurumların ödüle layık görülmeleri için belli puanlamalara ulaşmaları gerekiyor. Bu kapsamda; risk yönetimi, acil durumlar, çalışan katılımı, esenlik (wellbeing), alt işveren yönetimi gibi birçok konu ele alınıyor. Tüm branşlarda üst seviye puan alabilen şirketler ödülün sahibi oluyor.

Koçtaş’a iş sağlığı ve güvenliği alanında büyük ödül - Perakende.org