Skip to content Skip to footer

Koroplast’ın mali işler direktörü Hakan Erkun oldu

Global şirketlerde 25 yılı aşkındır finans, ihracat operasyonları, satın alma ve birleşmeler ile yönetim kurulu üyeliği gibi üst düzey pozisyonlarda görev alan Hakan Erkun, Mali İşler Direktörü olarak Koroplast’ın güçlü kadrosuna katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Hakan Erkun, kariyerine 1996 yılında KPMG Türkiye’de denetçi olarak başladı, ardından PwC Türkiye’de kıdemli denetçi olarak çalıştı. 2001 yılında Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi ve İleri Medikal Beslenme bölümlerinde önce Raporlama ve Kontrol Yöneticisi daha sonra Raporlama ve Finansal Kontrol Müdürü olarak görev aldı. 2004’te İleri Medikal Beslenme Bölümü’nde Finans Direktörü olan Erkun, aynı yıl Anne-Bebek Beslenmesi bölümüne Finans Direktörü olarak atandı. 2005-2021 yılları arasında da Danone Nutricia’nın Yönetim Kurulu Üyeliği’nde yer aldı.

2013 ile 2016 yılları arasında ise Anne-Bebek Beslenmesi Türkiye-İran HUB Finans Direktörü olarak görev yapan Erkun, sonrasında Danone Su Bölümü EME Bölgesi’nde Finans Direktörü olarak İran, Türkiye, Polonya, Danimarka ve İspanya’dan sorumlu olarak çalıştı. Aynı dönemde Türkiye’de Sırmagrup bünyesinde ve Danimarka’da Aqua D’or Mineral Water’da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Hakan Erkun, 2017 yılından sonra kariyerine Ontex BVBA şirketinde devam edip, MEAA Bölgesi Finans Direktörü olarak Belçika’da yaşadı; Türkiye, Cezayir, Pakistan ve Etiyopya’da üretim, ihracat operasyonları, satın alma ve birleşmelerle ilgili projelerde görev aldı. Ayrıca Savola Gıda’da Finans Direktörü ve Balsu Gıda’da Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Direktör olarak da çalışan Erkun, mart ayı itibarıyla Koroplast’ta Mali İşler Direktörü olarak görev almaya başladı.