Skip to content Skip to footer

Kraft Heinz Türkiye’de iki üst düzey atama

Kraft Heinz Türkiye Finans Direktörlüğünü deneyimli isim Bestami Lelik devralırken, şirketin finansal ajandasını son 4 yılda başarıyla yöneten Onur Bilir de Kraft Heinz Endonezya iş birimine Finans Direktörü olarak atandı.

Foto BestamiLelik

3 Ocak 2024 itibarı ile Kraft Heinz Türkiye Finans Direktörü olarak atanan Bestami Lelik, farklı sektörlerde finans yönetimi alanında 18 yıllık bir deneyime sahip. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Bestami Lelik, öğrenim hayatının bir döneminde İspanya’da yer alan Barcelona Autònoma Üniversitesi’nde finans eğitimi gördü. Profesyonel kariyerine 2006 yılında PwC’de başlayan Bestami Lelik; Unilever, Eczacıbaşı, Novartis gibi farklı kuruluşlar bünyesinde çeşitli finans yönetim sorumlulukları üstlendi. Bestami Lelik, Kraft Heinz Türkiye ailesine katılmadan önce son olarak Vodafone Türkiye Kredi Risk ve Tahsilat Yönetimi Lideri olarak görev yaptı. Bestami Lelik, Kraft Heinz Türkiye bünyesindeki finansal inisiyatiflere liderlik edecek.Foto OnurBilir

Kraft Heinz Türkiye bünyesinde son 4 yıldır yürütmekte olduğu görevini Bestami Lelik’e devreden Onur Bilir ise, yeni atandığı Kraft Heinz Endonezya Finans Direktörlüğü görevine 9 Şubat 2024 tarihi itibarıyla başlayacak. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Onur Bilir, 2006 yılında Ernst & Young bünyesinde başladığı profesyonel kariyerinde farklı şirketlerde finans alanında yönetim sorumlulukları üstlendi.