Skip to content Skip to footer

Kripto piyasasının balansını değiştirecek hamle

Yeni trendler ve üzerinde geliştirilen uygulamalar ile kullanım alanı artarak, her geçen gün hayatımıza daha çok giren blockchain teknolojisinde Türklerin etkinliği artıyor.

Balance Network, çeşitli kripto para borsalarında görev almış ve finansal hizmetler alanında deneyimli bir kurucu ekip ile 2022 yılı Şubat ayında BVI’da kuruldu ve kripto para borsası olarak işlemlerine başladı. Litvanya’da kurduğu şirketi sonrası, 2022 yılı Temmuz ayında Türkiye’de yatırım kararı aldı.

Ahmet Akkaya yönetiminde Türkiye ofisini açan ve teknoloji geliştirme ekibini kuran Balance Network, merkeziyetsiz uygulamalarınının (dApps) tümünü ekibindeki Türk yazılım mühendisleri ile geliştiriyor. Aynı ekibin inşa etmekte olduğu Balance Chain ise oldukça ses getirecek cinsten. Bugünlerde sıkça duyduğumuz ve mevcut teknolojiler ile, kullanıcılar için en avantajlı çözümü sunan Layer 2 blockchainleri bir adım ileriye taşıyan Layer 3 teknolojisi. Yani Balance Chain ile hedef “en güvenli, en hızlı, en ölçeklenebilir ve işlem ücretleri en düşük blockchain” i tüm dünyanın kullanımına sunmak.

EN GENİŞ EKOSİSTEM  VE EKSİKSİZ HİZMET

Kripto para borsası ile tüm merkeziyetsiz blockchain uygulamalarını tek platformda toplayan bir ekosistemi olan Balance Network, kurulduktan 6 ay sonra kripto para borsasının yazılımını tamamlayarak faaliyete geçti. Türkiye ofisinin kurulması ile tüm merkeziyetsiz blockchain uygulamalarını Türkiye’deki yazılım ekibi ile geliştiren Balance Network, kripto para borsası haricinde yatırımcılarına ihtiyaçları doğrultusunda; merkeziyetsiz borsa, dijital varlık cüzdanları, NFT Marketplace, Launchpad gibi bir çok farklı ürün ile hizmet vermeye başlıyor.

Ayrıca kurum ve kuruluşların veri güvenliğini sağlaması (verilerin blockchain’e taşınması) konusunda, çözüm ortaklığı ve danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

“Güven ve eksiksiz tam hizmet ile kalıcı olarak büyümek” amacında olduklarının altını çizen Balance Network CEO’su Ahmet Akkaya, “Bu doğrultuda gerek teknoloji gerekse insan kaynakları yatırımında ödün vermeden ilerliyoruz. Kullanıcılarımızı dinleyerek, ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyoruz. Yurt dışı operasyonlarında kazanmış olduğumuz tecrübe ve bilgi birikimiyle, artık Türkiye’deki yatırımcıların da hizmetindeyiz” dedi.

 

Balance Network Ürün ve Hizmetleri:

-Kripto para borsası

-DeFi (Merkeziyetsiz Finans) uygulamaları: Merkeziyetsiz kripto para borsası ve kullanıcıların alternatif kazançlar elde etmesini sağlayan yan uygulamalar

-Balance Wallet: App Store, Google Play ve Google Chrome Market’ten indirilerek kullanılabilen, dijital varlıkların ekstra güvenli bir şekilde muhafaza edilebildiği, merkeziyetsiz çalışan dijital varlık cüzdanı.

-NFT Marketplace: Multi-chain çalışan, NFT yaratılabilen (mintleme), NFT’lerin listelenip alınıp satılabildiği; aynı zamanda NFT’lerin açık artırmaya çıkarılabildiği, stake edilerek yeni NFT projelerine ön satış hakkı  ve alternatif kazançlar elde edilebilen platform.

-Launchpad: Yeni projelere, erken aşamada yatırım yapmaya yarayan, yüksek getiri odaklı merkeziyetsiz kitlesel fonlama platformu.

-BLN Token (Balance Network ekosistem token’ı):  Yatırımcılarına Balance Network ekosisteminde fayda sağlayan dijital varlık… Sağladığı faydalar: Kripto para borsasında düşük komisyonlar ile işlem yapma, Launchpad’de çıkan projelere katılım hakkı, DeFi’de alternatif kazançlar elde etme imkanı, NFT Marketplace üzerinde yeni çıkan NFT ön satışlarına katılma imkanı.

-Balance Network Akademi: Blockchain,  yazılım geliştirme ve finans alanında seminerlerin verildiği, ekosisteme fayda sağlayacak yazılımcıların farklı seviyelerdeki kurslar ile kendilerini geliştirip Balance Network yazılım geliştirme ekibine dahil olma fırsatı yakaladığı oluşum.

-Balance Network Kurumsal Çözümler: Kurum ve kuruluşlara “blockchain, akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulamalar geliştirme, audit, yazılım, danışmanlık ve teknik destek” sağlayan birim.

KOLAY KULLANIM VE GLOBAL İŞ BİRLİKLERİ AVANTAJI

Türkiye’de faaliyet gösteren en gelişmiş kripto/blockchain ekosistemine ulaşma imkanı sunan Balance Network, merkeziyetli ve merkeziyetsiz uygulamaları tek platformda bir araya getiriyor. Kolay kullanımıyla profesyonel olsun ya da olmasın herkese hitap eden sistem coin ve token çeşitliliği anlamda en geniş yelpazelerden birine sahip.

GÜVENLİK ÖN PLANDA

Balance Network, global çaptaki güvenlik hizmet sağlayıcıları ile, türüne göre sürekli ve periyodik olarak güvenlik testleri yapıyor. İleri seviye kimlik doğrulama işlemleri dünya standartlarında yapılıyor. Platformun gerekli uygulamalarında çift katmanlı güvenlik (2FA) uygulanıyor. Kullanıcı verileri, Balance Network tarafından geliştirilen kriptografik algoritmalar ile güvenli bir şekilde saklanıyor.

www.balancenetwork.io