Skip to content Skip to footer

La Lorraine Bakery Group Türkiye’de iki önemli atama

Değirmencilik ve fırıncılık sektöründe 80 yılı aşkın tecrübesi ile köklü bir geçmişe sahip olan La Lorraine Bakery Group’un (LLBG) Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı görevine Neslihan Nigiz Ulak atanırken; Sotiris Yannopoulos, LLBG Türkiye, Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Yüzde 100 Belçikalı aile şirketi olan La Lorraine Bakery Group, dünya çapında her gün 4.800’den fazla çalışanı ile 35’ten fazla ülkede yüksek kaliteli fırın ürünleri sunmaktadır. 2014 yılında Türkiye yolculuğuna başlayan LLBG, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirdiği fabrika yatırımı ile büyümesini sürdürmekte ve bugün itibariyle Türkiye ve Kafkasya bölgesinde sektörün liderlerinden biri konumundadır.

Neslihan Nigiz Ulak’tan Sotiris Yannopoulos’a Bayrak Devri

Neslihan Nigiz Ulak, Haziran 2022’den bu yana LLBG Türkiye & Kafkasya Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış ve şirketin her alanda stratejik dönüşümüne liderlik etmiştir. Müşteri ve çalışan kazanımları ile organizasyonel etkinlik alanlarında değerli katkılarda bulunan Ulak, Aralık 2023 itibariyle görevini Sotiris Yannopoulos’a devretmektedir. Ulak, 1 Aralık 2023 itibariyle LLBG Türkiye, Kafkasya & Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecektir. Kendisinin perakende ve ticaret alanındaki 24 yıllık deneyimi, değişim yönetimi yeteneği ve müşteri odaklılık konusundaki sağlam geçmişi, LLBG’yi desteklemeye devam edecektir.

Sotiris Yannopoulos’un Zengin Kariyer Geçmişi

Sotiris Yannopoulos, 1 Aralık 2023 itibarıyla Türkiye, Orta Doğu, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Yannopoulos, Güneydoğu Avrupa’nın en büyük Perakende, Gıda ve Tarım gruplarından birinde Yiyecek ve İçecek bölümünün CEO’su olarak 1,2 milyar € ciro yönettiği Fortenova Grubu’ndan La Lorraine Group Türkiye bünyesine katılıyor. Kendisi Coca-ColaHellenic Bottling Company, PepsiCo-FritoLay ve

Colgate-Palmolive gibi büyük hızlı tüketim (FMCG) şirketlerinde 27 yıllık başarılı bir kariyere sahiptir. Yunanistan doğumlu ve Atina Ulusal Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği diplomasına sahiptir. Çalışmalarını NYU Stern İşletme Okulu’nda Finans, Pazarlama ve uluslararası işletme alanında MBA derecesi ile tamamlamıştır. Yannopoulos, iş portföylerini dönüştüren, operasyonları optimize eden ve kalıcı finansal değer yaratan değerli deneyimlerini LLBG’ye getiriyor.

La Lorraine Bakery Group Türkiye’nin Yeni Dönemi

LLBG Türkiye, Yannopoulos ‘un liderliğinde güçlü ve emin adımlarla büyümeye devam edecek, yüksek kalite ve sürdürülebilir ürün liderliği stratejisinin yanı sıra insan odaklı ve yetenek geliştirme gündemiyle dondurulmuş unlu mamuller pazarındaki konumunu sağlamlaştıracaktır. LLBG ‘in büyüme hikayesi, Yönetim Kurulu ve Grubun sürekli desteğiyle birlikte Türkiye ve bölgede daha da ilerleyecektir.