Skip to content Skip to footer

La Lorraine Türkiye’de üst düzey atamalar

80 yılı aşkın deneyimi ile unlu mamuller ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti. Neslihan Nigiz Ulak şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi ve geçici Genel Müdürü olurken, Demircan Özer La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü, Kategori Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüten Eray Şahinbay ise Pazarlama Takım Lideri olarak atandı.

Unlu mamul, pasta ve fırıncılık sektörünün lider markası La Lorraine’in dümeni sektörün deneyimli ismi Neslihan Nigiz Ulak’a emanet edildi. Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Ulak, meslek hayatına Unilever Türkiye’de adım atmıştır. Uzun yıllar Unilever’de farklı pozisyonlarda görev yapan Ulak, 2010 yılında Unilever Türkiye’nin ilk kadın satış direktörü olmuş, ardından 2014 yılında Unilever Food Solutions Global Satış Direktörü olarak uluslararası bir görev üstlenmiştir. 2018 yılında Barry Callebaut Türkiye’nin başına geçen Ulak, 4 yıl boyunca Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü görevini üstlenmiştir. Görev sürecinde önemli başarılara imza atmış, EEMEA Bölgesi’nin yönetim kurulunda yer almış ve Barry Callebaut Diversity & Inclusion Konseyi’nde bölgesini temsil etmiştir.

LaLorraine BağımsızYönetimKuruluÜyesiveGeciciGenelMüdürü NeslihanUlak

23 yıllık B2C ve B2B tecrübesiyle sektörün deneyimli ismi Neslihan Nigiz Ulak, 2022 son çeyrek itibariyle Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve geçici Genel Müdür olarak La Lorraine Türkiye ailesine katıldı. Neslihan Nigiz Ulak, La Lorraine markasının ürün liderliği politikası ile Türkiye’de müşteri odaklı kategori büyümesine öncülük etmesi için gereken stratejileri belirleyecektir. La Lorraine’in uluslararası önceliği olan sürdürülebilirlik ajandasının liderliğini yine bu alanda öncü iş ortaklarıyla birlikte üstlenecektir.

La Lorraine Türkiye Ticari Direktörü Demircan Özer Oldu!

LaLorraineTürkiye TicariDirektörüDemircanÖzer

Demircan Özer, İTÜ elektronik ve haberleşme mühendisliğinin ardından Koç Üniversitesi’nde MBA yaparak eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına Turkcell Global Bilgi’de Stratejik Planlama Müdürü olarak başlayan Özer, yaklaşık 17 yıl Philip Morris International bünyesinde Türkiye ve Romanya’da ticari liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Son görevinde şirketin İsviçre’deki merkezinde iQOS markasının pazarlara çıkarılması ve ticari stratejilerin global pazarlarda aktive edilmesine liderlik etmiştir. 2022 yılında La Lorraine Türkiye’ye transfer olan Özer, Ticari Direktör olarak görev yapmaya başlamıştır.

La Lorraine Türkiye Pazarlama Takımı Eray Şahinbay’a Emanet…

LaLorraine PazarlamaTakımLideri EraySahinbay

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünün ardından Çankaya Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamlayan Eray Şahinbay, meslek hayatına Amerika’da Frosty Treats şirketinde satış departmanında adım atmıştır. Coca-Cola İçecek’te uzun yıllar satış ve pazarlama departmanlarının her kademesinde görev alan Şahinbay, Coca Cola’nın ardından Simit Sarayı’nda 22 ülkeden sorumlu Ticari Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak görev yapmıştır.

2019 yılında La Lorraine Türkiye’ye transfer olan Şahinbay, Ticari Pazarlama ve Kategori Marka Müdürlüğü görevinin ardından 2022 Kasım ayı itibariyle Pazarlama Takım Lideri olarak atanmıştır. Şahinbay La Lorraine’deki görevinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde pazarlama alanında eğitmen olarak Micro MBA öğrencilerine ders vermektedir.