Skip to content Skip to footer

LC Waikiki’nin 200 Milyon TL’lik deprem bölgesi yardım taahhüdü 800 milyon TL’ye ulaştı

LC Waikiki, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizin 11 ilini etkileyen ve tüm Türkiye’yi derin bir üzüntüye boğan deprem felaketinin ardından, depremzedelere umut olmak ve bölgedeki acil yardım ihtiyacını karşılamak amacıyla geniş kapsamlı bir yardım seferberliği başlatarak 200 milyon TL’lik vaadini 1 yılda nakdi ve ayni olarak toplam 800 milyon TL’ye ulaştırdı. 

Bir yıl önce ülkemizin geçirdiği en büyük felaketlerden biri olan 6 Şubat depremi sonrasında depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve bölgenin kalkınması için hem özel sektör hem kamu kurumları çalışmalarına devam ediyor. Felaketin ilk gününden itibaren yardım seferberliğinin büyük bir parçası olan LC Waikiki’nin, 2023 yılında deprem bölgesine yaptığı yardım tutarı 800 milyon TL’ye ulaştı. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere depremin ilk günü itibarıyla yardım tırlarını afet bölgesine ulaştıran LC Waikiki, aynı gün içerisinde fabrikalarını yemek ve ısınma ihtiyaçları için açtı. 36 şehirde 50’den fazla sosyal market kurarak deprem bölgesinin yanı sıra depremzedelerin göç ettiği şehirlerde de giyim ihtiyaçlarını karşıladı. Şimdiye kadar 7 milyonun üzerinde giyim yardımını bölgeye ulaştıran LC Waikiki, yıl boyunca Kızılay, AFAD, Vali ve Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları (SYDV), kamu yararına çalışan dernek ve vakıflar aracılığıyla koordineli bir şekilde yardımlarını sürdürdü.

Felakette evlerini kaybeden bölge halkının barınma ihtiyaçlarına destek olmak için ilk aydan itibaren yapımına başlanan 1000 adet konteynırı kademeli olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıran LC Waikiki, deprem bölgesinde bulunan bir lisenin afet sonrası tadilat ve güçlendirme süreçlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek teslim etti. Ek olarak depremden ciddi şekilde etkilenen Meslek Yüksek Okulu’nun restorasyonu için de çalışmalarına başladı.

“İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonuyla faaliyetlerini 35 yıldır sürdüren LC Waikiki, her yıl net karının %15’e kadar olan bölümünü sosyal yardımlara ayırıyor.