Skip to content Skip to footer

LC Waikiki’ye Best Business Awards’tan iki ödül birden

LC Waikiki, uluslararası iş dünyasının en prestijli ödül organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Best Business Awards tarafından, “Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” kategorisinde LCW Limitless Koleksiyonu ve İşte Kadınlar Güçlü Yarınlar projeleriyle iki büyük ödüle layık görüldü.

Daha adil bir moda anlayışı için bundan 35 yıl önce “İyi giyinmek herkesin hakkı” diyerek yola çıkan LC Waikiki, sosyal sorumluluk projeleriyle yarattığı etkiyi iki büyük ödülle güçlendirdi. Türkiye’nin ilk engelli dostu giyim koleksiyonu LC Waikiki Limitless ve iş hayatında kadınları desteklemeye yönelik İşte Kadınlar Güçlü Yarınlar projeleri, İngiltere merkezli Best Business Awards organizasyonu tarafından ödüllendirildi.

Dünya çapında pek çok farklı sektörden katılımcının rekabet ettiği Best Business Awards jürileri, LC Waikiki’nin toplumsal sürdürülebilirlik ve eşitlik odaklı çalışmalarını takdir ettiğini açıklayarak “Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” kategorisinin tek kazananı olarak iki projesiyle birden ödüle layık buldu.

LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü Berna Akyüz Öğüt, ödülleri şu sözlerle değerlendirdi:

“Fırsat eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında gösterdiğimiz samimi gayretin, ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da takdir görmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Dünya çapında yüzlerce başvuru arasından katı kriterlere göre seçim yapan Best Business Awards jürisinin iki projemizi birden yılın en iyileri arasında göstermesi, markamızın global ticari başarısının yanında sosyal sorumluluk alanında da gurur verici bir başarıya ulaşmış olduğunu ortaya koyuyor. Bu ödüllerle teşvik edilen değerlere ve ilkelerimize bağlı kalarak iş dünyasında ilerleyen dönemde daha fazla olumlu etki yaratacağımızdan kuşku duymuyorum.”

LCW Limitless: Sınırları Ortadan Kaldıran Moda Anlayışı

LC Waikiki, Limitless koleksiyonunu “Sen İstersen Limit Yok” sloganıyla geçtiğimiz yıl lanse ederek Türkiye’de bir ilke imza atmıştı. Marka bu yıl da Milli Paralimpik Atletimiz Hamide Doğangün’ün ana sponsoru olarak engelli bireylerin toplumsal hayatta daha görünür olmaları yönündeki taahhüdünü güçlendirdi.

Fiziksel engelleri nedeniyle, giyinirken ya da standart giysileri giydiklerinde rahatsızlık hisseden kişilere uygun tasarlanan koleksiyon hem kapsayıcı bakış açısı hem de engelli bireylere sağladığı konforla dikkat çekiyor. Bu koleksiyon ile LC Waikiki, engelli bireyleri hayata daha çok katılmaya, toplumu ise onların önündeki engelleri kaldırmaya davet ediyor.

İşte Kadınlar Güçlü Yarınlar: Kadınları İş Hayatında Destekleme İnisiyatifi

İşte Kadınlar Güçlü Yarınlar projesi, LC Waikiki tedarikçilerindeki kadın çalışanlara ve firma yönetimlerine yönelik eğitim programları oluşturarak temel çalışma hakları ve mesleki beceriler konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor. Program kapsamında, kadın çalışanların kişisel ve teknik gelişimlerine katkı sağlamak, hak kayıplarını engellemek, şirket bağlılıklarını artırmak ve kariyer gelişimlerine destek olmak için bir dizi eğitim programı yürütülüyor. Bu proje ile LC Waikiki, bugüne dek Türkiye çapında 7.000’den fazla kadına ulaştı.

Fırsat eşitliğini teşvik eden politikalarıyla LC Waikiki, %63 kadın çalışan, %47 kadın yönetici oranıyla moda perakende sektörünün zirvesinde yer alıyor.