Skip to content Skip to footer

Lila Kağıt’a ‘Sektörünün En Mutlu İş Yeri’ ödülü

Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticisi Lila Kağıt, Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Araştırması’nda ‘Olağanüstü Çalışan Deneyimi’ ve ‘Sektörünün En Mutlu İşyeri’ ödülünü kazandı.

Dünyada 80’den fazla ülkeye ihraç ettiği bobin temizlik kağıtları ve son tüketici tarafından beğeniyle tercih edilen Sofia, Maylo, Ultra Berrak ve Nua markaları ile temizlik kağıdı sektörünün en büyük oyuncularından biri olan Lila Kağıt, “insana saygı” odağında yürüttüğü projeler ve çalışan deneyimi politikaları ile ödüllere lâyık oluyor. Happy Place to Work ve Capital Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği “Happy Workplaces Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması”nda Olağanüstü Çalışan Deneyimi Ödülü’nü almaya hak kazanan Lila Kağıt, aynı zamanda Sektörünün En Mutlu İşyeri oldu.

Lila Kağıt, çalışanlara yapılan anket ve bağımsız kuruluş ve akademisyenlerin değerlendirmeleriyle yürütülen araştırmada 80 puanı aşarak, çalışan mutluluğunu odağa taşıyan bir marka olduğunu ortaya koydu.

Lila Kağıt CEO’su Alp Öğücü, konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Lila Kağıt olarak iş yapış biçimimizi ve iletişimimizi ‘aile’, ‘güven’, ‘gelişim’, ‘sorumluluk’ ve ‘kalite’ olmak üzere 5 temel değer üzerine inşa ediyoruz. Bu değerlerle yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızda merkezimize çalışma arkadaşlarımızı koyuyor, onların mutluluğu için çok sayıda takdir ve ödüllendirme projesi geliştiriyoruz. Üretimde çalışan arkadaşlarımızın motivasyonu için ‘Üretim Rekorları Ödülleri’, yaratıcı fikir ve önerileri desteklemek için ‘Lila’nın Yıldızları Proje Ödülleri’, bağlılığı artırma amacıyla tasarlanan ‘Kıdem Ödülleri’, herkesin birbirini takdir edebildiği online ‘Jest Uygulaması’, işine +1 değer katan arkadaşlarımızın yöneticileri tarafından takdir edildiği ‘Anlık Ödüller’, bunlardan bazılarını oluşturuyor.”

‘Lila’da Yol Açık’

‘Sosyal Kulüpler’ ve ‘Çalışan Temsilciliği Platformu’ kurarak STK’larla ortak çalışmalardan, ihtiyaç sahiplerine yardımlara kadar birlikte gönüllük çalışmalarına katıldıklarını aktaran Öğücü, ayrıca Lila Kağıt’ın kadın istihdamı konusunda öncü bir adım atarak kadın çalışan ve yönetici sayısını artırmayı taahhüt eden CEO Pledge’in Türkiye’deki ilk imzacısı olduğunu ifade etti. Çalışanların gelişimini sürekli kılmak için 6 binden fazla eğitim içeren Lila Akademi Gelişim Portalı’nı ve Çalışan Deneyimi Portalı’nı hayata geçirdiklerini ve ‘Lila’da Yol Açık’ diyerek herkesi içeren kariyer yolları oluşturduklarını belirten Ögücü, “Tüm bu çalışmalarımızın bağımsız otoriteler tarafından ödüllendirilmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Lila Kağıt’a ‘Sektörünün En Mutlu İş Yeri’ ödülü - Perakende.org