Skip to content Skip to footer

Lila Kağıt’a ‘Türkiye’nin En Etik Şirketleri’ ödülü

Lila Kağıt, Etik Değerler Merkezi Derneği’nin (EDMER) düzenlediği “ETİKA Türkiye’nin En Etik Şirketleri Ödül Töreni”nde ‘Türkiye’nin En Etik Şirketleri’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kâğıdı üreticisi Lila Kağıt, Etik Değerler Merkezi Derneği’nin (EDMER), her yıl etik değerlere önem veren şirketleri ödüllendirdiği “ETİKA 2022 Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin En Etik Şirketleri’ ödülünün sahibi oldu. Bu yıl 11.’si düzenlenen ödüller, şirketlerin etik konusundaki duyarlılıklarını ve itibarlarını artırmayı amaçlıyor.

Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü aldıkları ödüle ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Lila Kağıt olarak EDMER gibi prestijli bir derneğin düzenlediği ‘ETİKA 2022 – Türkiye Etik Ödülleri’nde çok değerli kuruluşlarla birlikte ödül sahibi olmaktan mutluluk duyduk. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ve bizi bu ödüle layık gören herkese teşekkür ederiz. Öte yandan, temelleri 100 yıla yaklaşmış bir aile şirketiyiz. Aile şirketlerinde kurumsallaşmayı sağlamak zordur. Biz ise şirket olarak iş yapış biçimimizde etik değerlerimizi her şeyin üstünde tutuyoruz. Bunun için ilk olarak 2015 yılında Prof. Dr. Acar Baltaş ile çalışanlarımızın da katılımı ile bir değerler çalışması yapmış; “Aile, Sorumluluk, Gelişim, Kalite ve Güven” olarak  5 temel değerimizi belirlemiştik. Sürekli olarak değerler çalışmalarımızı tekrar ediyor ve günlük hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Topluma, çalışanlarımıza, paydaşlarımıza karşı ‘sorumlu’ olmayı önemsiyoruz. Uzun vadede sadece güçlü olanın değil, etik olanın, etik davrananın kazandığına inanıyoruz.”