Skip to content Skip to footer

Little Caesars Espor Akademisi ikinci dönem mezunlarını verdi

Enfes lezzetleri ile esporu ve esporcuyu destekleyen Little Caesars’ın Türkiye’nin ilk profesyonel espor kulübü İstanbul Wildcats Espor Kulübü iş birliğinde kurduğu Little Caesars Pizza Espor Akademisi’nde ikinci dönem tamamlandı. Yoğun bir eğitim programı sonrası sertifikasyonlarını tamamlayan esporcular yapılan mezuniyet töreniyle sertifikalarını aldı.

Little Caesars Türkiye’nin, ilk profesyonel espor kulübü İstanbul Wildcats Espor Kulübü iş birliği ile hayata geçirdiği Little Caesars Pizza Espor Akademisi’nin ikinci eğitim dönemi de başarıyla tamamlandı. Espor oyununa dair makro taktikler, mikro stratejiler yanında temel konular; doğru oturuş teknikleri, antrenman frekans ve teknikleri konularında sertifikasyonlarını tamamlayan esporcular yapılan mezuniyet töreniyle sertifikalarını aldı.

Mezuniyet Töreni’ne Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars CEO’su Banu Arıduru ve CMO’su Pelin Çiftçioğlu; Tencent Türkiye Pazarlama Müdürü Can Gürsu ve İstanbul Wildcats Genel Müdürü Erman İpçi katıldı.

Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars CEO’su Banu Arıduru mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Little Caesars Türkiye olarak espor algısını değiştirecek, espor çıtasını yukarı taşıyacak yatırımları sürdüreceklerini belirtti. Arıduru, Little Caesars Espor Akademisi’nin temel amacının esporcunun fiziksel ve mental yapısını desteklemek olduğunu söyledi.

Programa 432 başvuru oldu

Little Caesars Espor Akademi Royale Battle Stage: PUBG MOBILE adıyla kurgulanan programın 30 Temmuz’da tamamlanan başvuru döneminde toplam 432 esporcu değerlendirmeye alındı. Değerleme sonunda temel oyun bilgisine sahip, 14 yaş üstü, Taç ve üstü liglerde mücadele eden 40 kişi programa ön kabul aldı. Eğitimlerde katılımcılar, bir turnuva ağacına yerleştirilerek observerların (gözlemci) gözetiminde maçlar yaptılar. Bu maçlar sonunda 13 kişilik nihai liste tespit edildi ve eğitim sürecine geçildi. 7 Ağustos’ta online olarak başlayan Little Caesars Pizza Espor Akademisi Royale Battle Stage: PUBG MOBILE programı 4 hafta sürdü. Ücretsiz ve online olarak verilen eğitimlerde İstanbul Wildcats PUBG Mobile Koçu, PUBG Mobile Menajeri, İletişim ve Pazarlama Departmanı Ekibi, Fizyoterapisti ve Kulüp Psikoloğu görev aldı. İkinci dönemi tamamlayan 13 esporcu sertifikalarını alarak mezun oldu.

Sezar’dan espora tam destek

Little Caesars Pizza Espor Akademisi’ne katılan esporcular ikinci kez gerçekleşen program boyunca espor oyununa dair makro taktikler, mikro stratejiler yanında temel konular; doğru oturuş pozisyonu, antrenman frekans ve teknikleri öğrendiler. Little Caesars yöneticilerinden Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Müdürü Mehmet Günden de her zamanki gibi eğitim süreçlerine katılarak esporcularla marka ve espor ilişkisi konularında eğitim verdi. Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Pizza CMO’su Pelin Çiftçioğlu, “Little Caesars Pizza Espor Akademisi ile esporcunun fiziksel ve mental yapısını ideal seviyeye taşıyacak bir eğitim programı inşa ettik. Daha önemlisi ise esporun hangi kapsamda ele alınması gerektiği konusunda örnek olduk. Gençler ekran karşısındauzun zaman geçiriyor ve geçirdikleri bu zamanın kalitesini artırmak sorumluluklarımız arasında. Lezzetlerimiz ile yanlarında yer alıyoruz, gelişim ve potansiyellerini ortaya çıkarmak konusunda da yanlarındayız.” dedi.

Başarı elde etmek için sadece yeteneğin yeterli olmadığını belirten Tencent Türkiye Pazarlama Müdürü Can Gürsu ise“Oyuncularımıza kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmak ve potansiyellerine ulaşmaları için onları desteklemek hepimizin ortak sorumluluğu olmalı. Bu nedenle Little Caesars Pizza Espor Akademisi’nin ülkemiz için çok değerli olduğuna inanıyorum. Atacağımız tüm bu adımlarla ülkemizden çıkan başarıları artıracağımıza, oyuncularımıza daha fazla değer katacağımıza ve ülkemizden çıkacak tüm başarıları ‘standart’ hale getireceğimize inancım tam” dedi.

Little Caesars Pizza hakkında ayrıntılı bilgi için www.littlecaesars.com.tr adresi, İstanbul Wildcats Espor Kulübü hakkında daha fazla bilgi için www.istanbulwildcats.com ziyaret edebilir.