Skip to content Skip to footer

“LogD olarak müşterilerimize çevreci ve sürdürülebilir çözüm sunarak geleceğe hazırlıyoruz”

LogD Kurucusu Seyhan Gülhan, lojistik sektöründeki sürdürülebilirlik ve güvenlik çalışmalarını aktarırken, Milk Run yönetim sisteminin çalışma şeklini ve avantajlarını açıkladı. 

1.LogD olarak çevre dostu ve düşük maliyetli taşıma çözümleri sunan bir şirket olarak, sürdürülebilirlik ve çevre koruma konusundaki yaklaşımınızı daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

LogD olarak perakende ve diğer sektörler için sıfır atıklı sürdürülebilir bir iş modeli oluşturduk. Milk Run adını verdiğimiz çözüm ile şirketlerin lojistik&tedarik zincirini yeşil dönüşümünü destekliyoruz. Çözümümüzde tekrar kullanılabilen materyaller ile atık oluşturmadan doğayı ve çevreyi koruyarak ürünlerin taşınmasını sağlıyoruz.

2.Lojistik sektöründe sürdürülebilirlik ve güvenlik arasındaki dengeyi nasıl koruyorsunuz?

Lojistik sektöründe sürdürülebilirlik ve güvenlik birbirinin ayrılma bir bütündür. Güvenlik olmazsa sürdürülebilirlik olmaz, sürdürülebilirlik olmazsa güvenlik olmaz. Çözümümüz mevcut süreçlere göre çok daha yüksek güvenlik hizmet vermektedir. Müşterilerimizden bu konuda çok olumlu geri bildirimler alıyoruz.

3.LogD Milk Run Yönetim Sistemi hakkında daha fazla bilgi verir misiniz? Bu sistem nasıl çalışıyor ve müşterilere nasıl fayda sağlıyor?

Sistem firmaların sarf malzeme kullanımına son vererek tekrar tekrar kullanabilen çözümlerle operasyonların yürütülmesini sağlıyoruz. Çözümümüzün süreç içinde kullanım alanlarına göre birbirini tamamlayan birçok faydası var.

Milk Run Yönetim Sistemi’ni kullanan müşterilerimizden sistemin avantajlarına yönelik olumlu geri bildirimler alıyoruz. Çözümümüzün sağladığı faydalardan sadece birkaçı; operasyonel verimlilik, güvenlik, maliyet, kredilendirme, sürdürülebilirlik raporlarında tedarik zincirinin sürdürülebilirliğinin yansıtılması.

4.LogD’nin sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımı, iş ortakları ve müşterilerle iş birliği nasıl ilerliyor? Şirket, müşterileriyle nasıl bir etkileşim içinde oluyor ve onları çevre dostu uygulamalara teşvik etme konusunda nasıl bir rol üstleniyor?

LogD olarak öncelikle öncü ve vizyoner markalarla çalıştığımızı belirtmeliyim. 2 yıl önce çözümümüzü ilk paylaştığımızda sektörün öncü ve vizyoner markaları çözümümüzü kullanma konusunda çok büyük irade gösterdiler. Özellikle çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik adına adımlar atma vizyonuna sahip markalar LogD Milk Run çözümümüzü lojistik süreçlerine dahil ediyorlar. Hatta çözümümüzün kapsam alanını artırma konusunda talepleri olmaktadır.

En son olarak Milk Run Green Opening çözümümüzü sektör ile paylaştığımızda Jimmy Key markası tarafından tüm mağaza açılışlarında yeşil açılışımızı kullanmaya başladı. Perakende sektöründe son zamanlarda en yüksek sayıda mağaza açılışını gerçekleştiren Jimmy Key in bu yaklaşımı perakende sektörünün bu yönde adımlar atması açısından önemli buluyoruz.

5.Müşterilerle iş birliği yaparak sürdürülebilir bir tedarik zinciri oluşturmak için neler yapıyorsunuz? Bu iş birliği hangi yöntemlerle ve hangi ölçüde gerçekleşiyor?

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz ederek ve çözümümüzü paylaşarak ortaklaşa bir çalışma içerisine giriyoruz. Ön görmediğimiz operasyonel süreçlerde Milk Run uygulamamızın bir çözüm oluşturduğunu görmekteyiz.

Dünyamızın geldiği nokta ve iklim krizi şirketlerin sürdürülebilir çözümleri tercih etmesinin yerine giderek zorunluluk haline gelmektedir. Karbon ayakizi vergisi ile başlayan sürecin bir sonraki adımı düzenlenecek regülasyonlarla krediye ulaşmayı da kapsayacaktır. LogD olarak müşterilerimize çevreci ve sürdürülebilir çözüm sunarak geleceğe hazırlıyoruz. Her hafta düzenli olarak LogD Milk Run uygulamamızın çevreye ve sürdürülebilirliğe olan etkisini müşterilerimiz ile paylaşmaktayız.