Skip to content Skip to footer

L’Oréal Dermatolojik Güzellik herkes için hayat değiştiren sürdürülebilir dermatolojik çözümler getirmeyi amaçlıyor

Yeni ismiyle “herkes için dermatoloji” diyerek, medikal güzellikteki liderliğinin verdiği güçle pazarı hızla büyütmeyi hedefliyor

L’Oréal Grup’un; birbirini tamamlayan markalar La Roche-Posay, CeraVe, Vichy ve SkinCeuticals’ı bünyesinde bulunduran bölümü Dermatolojik Güzellik, ismini misyonundan ve var oluş amacından alıyor. Dermatolojik Güzellik, yenilenen kimliği ile önümüzdeki dönemde bu misyonu daha güçlü anlatmayı ve pazarın öncüsü konumuyla daha geniş kitlelere ulaşarak büyüme odağını sürdürmeyi amaçlıyor. 2019-2022 yılların arasında 4 kat büyüyen pazarda 7 kat büyüme oranına ulaşan Dermatolojik Güzellik, dermokozmetik pazarında lider konumda bulunuyor.

Yeni ismi, misyonunu çok daha güçlü anlatıyor

Dünyanın lider Tekno-Güzellik şirketlerinden L’Oréal Grup’un La Roche-Posay, Vichy, CeraVe ve SkinCeuticals olmak üzere pazarın en büyük cilt bakım markalarını bünyesinde bulunduran bölümü Aktif Kozmetik, yeni yılda isim ve kabuk değiştiriyor. Aktif Kozmetik, bundan sonraki süreçte var oluş amacıyla uyumlu olacak şekilde Dermatolojik Güzellik ismiyle yoluna devam edecek. Bununla birlikte bölümün organizasyon yapısı ve iş modeli, herhangi bir değişime uğramadan ilerleyecek.

“Dermatolojik Güzellik ismi, var oluş sebebimizi ve stratejimizi yansıtıyor”

LOréal Türkiye Dermatolojik Güzellik Genel Müdürü ve Ülke Etik Temsilcisi Sinem Saraçer Turanlı, isim değişikliğine ilişkin yaptığı açıklamada “Yeni ismimiz, kim olduğumuzu daha net ifade etmemizi sağlayacak. Dermatolojik Güzellik olarak yeniden doğan bölümümüzün yeni dönemde başlıca hedefini, sağlığı güzelliğin geleceği haline getirebilmek oluşturuyor. İlham verici ve anlamlı hedefleri olan, yenidoğandan itibaren herkes için sürdürülebilir ve hayat değiştiren dermatolojik çözümler sunan Dermatolojik Güzellik olarak, sağlık ve güzelliğin dünyadaki öncüsü olmayı amaçlıyoruz. Sağlık profesyonellerine eşlik ederek, güçlü bir dayanışma ile cilt sağlığına erişimi her yerde ve herkes için artırmak istiyoruz” dedi. İsim değişikliği ile birlikte daha fazla anlam kazandıklarını belirten Turanlı, “Yeni dönemde kendimize daha fazla tüketici, daha fazla doktor, hayat değiştiren ürünler, güçlü kategori görünürlüğü ve e-servisler ile anlam yaratan markalar olmak üzere 5 öncelik belirledik” dedi.

Medikal güzellik liderliğini Türkiye cilt bakımı liderliğine taşımayı hedefliyoruz”

Sinem Saraçer Turanlı, hedefleriyle ilgili olarak şunları belirtti: “Sağlık ve güzellik alanında bugün açık ara lider marka grubu olarak, 2023’te medikal güzellik pazarını büyütmeyi; dermatologlar nezdinde en fazla reçetelenen marka grubu olarak da bu alandaki liderliğimizi güçlendirerek devam ettirmeyi hedefliyoruz. Hayat kalitesini artıran, yıllar süren araştırmalar sonucunda yaratılmış ana ürünlerimizde penetrasyon hedefimiz ise %50. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, her 2 kişiden biriyle hayat değiştiren ürünlerimizi buluşturmayı amaçlıyoruz. Bununla birlikte “önce sağlıklı cilt güzelliği” diyerek ​dermokozmetiğin toplam güzellik pazarından aldığı payı da artıracağız. 35 milyar TL’lik toplam pazardaki dermokozmetik pazar oranı 2022’de %11’di. Bunu 5 senede ikiye katlayarak %20’nin üzerine çıkarmak istiyoruz. Aynı zamanda en son teknoloji ile yaratılmış, SkinConsult ve Spotscan gibi e-servislerimiz ile dermatolog erişimi kısıtlı olan bireyler ve gençler öncelikli olmak üzere, yılda en az 1 milyon kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz.”

2019-2022 yılları arasında 7 kat büyüme gerçekleştirdi

2019-2022 yılların arasında 4 kat büyüyen pazarda 7 kat büyüme oranına ulaşan Dermatolojik Güzellik, dermokozmetik pazarında açık ara lider konumda bulunuyor. 2023 yılına da hızlı başlayarak Ocak-Şubat toplamında tüm markalarının katkısıyla toplam pazarın neredeyse 1,5 kat üzerinde büyüyen Dermatolojik Güzellik,​ liderliğini güçlendirerek geçen seneye göre 6,4 puan daha kazandı.​

“Herkes için dermatoloji, ancak daha fazla ‘hastüketiciye’ ulaşmakla mümkün”

Hedef kitlelerini, cilt problemleri yaşayan hasta ve sağlıklı yaşamı önemseyen bilinçli tüketicilerden oluşan yepyeni bir terminoloji ile tanımlayan Turanlı, “3 yılda 10 milyon yeni hastüketiciye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi ve ekledi: “Zaman değişiyor. Cilt patolojileri yükselişte. Bugün dünyada 2 milyardan fazla kişi cilt sorunları yaşıyor ve bu sayı nüfus yaşlandıkça, kentlerdeki hava kirliliğine maruz kaldıkça ve dünyadaki belirsizlikler sebebiyle stresin artması nedeniyle gittikçe büyüyor. Pandemiden itibaren özçekimlerin müthiş bir ivme ile artışı ve video aramalarına yönelik köklü geçişle beraber, estetik fayda sağlayıcılarına dönük arayış da hızla sürüyor. Paralelde, tüketicilerin estetik ihtiyaç ve taleplerini karşılama adına medikal profesyonellere yönelimi de gün geçtikçe artıyor. Bu yeni dünyada dermatolojik markalarımız çok kritik bir rol oynuyor. Bir taraftan büyüyen cilt patolojilerini ele almayı, diğer taraftan yeni estetik arayışlara cevap vermeyi amaçlıyoruz.”

Portföy ve servislerini Türk tüketicisinin ihtiyaçlarına göre belirliyor

Dermatolojik Güzellik bünyesindeki markalar; bilim insanları, dermatologlar, pratisyen hekimler, medikal estetik hekimleri ve eczacılar başta olmak üzere birçok sağlık çalışanı tarafından tavsiye ediliyor. Dünya ile paralel bir şekilde, Türkiye’de de cilt sağlığı bilincinin arttığı günümüzde ürün portföyü ve servislerini tamamen Türk tüketicisinin ihtiyaçlarına odaklı bir yaklaşımla belirleyen Dermatolojik Güzellik; eczaneler, doktorlar ve online partnerleriyle iş birliği yapıyor. La Roche-Posay, Türkiye’nin bir numaralı cilt bakım markası konumunda bulunuyor. Dermatologların en çok reçetelediği marka La Roche-Posay, hassas ciltler için daha iyi bir yaşam sunuyor.​

Dermatolojik Güzellik’in diğer markaları da  Türk tüketicisinin bir numaralı önceliği olan leke önleyici ve giderici, akne tedavisi, kuruluk karşıtı ürünler ve güneş korumasındaki inovasyonlar, en güvenli içeriklere sahip ve performans odaklı ürünlerle ihtiyaçlara cevap veriyor. Cildin ve saç derisinin sağlığı, gücü ve güzelliğine adanmış olan Vichy, yaşlanma karşıtı bakım odağıyla sağlıklı güzellik bilincini artırmak üzere öncü rol üstleniyor.​

Dermatolojik Güzellik’in 2018 yılı Türkiye lansmanını takiben her sene en hızlı büyüyen markası olan CeraVe, dermatologların öncülüğünde geliştirilen ürünleri ile her yaştan insana ulaşılabilir cilt bakım ürünleri sunmayı hedeflerken, SkinCeuticals ise bilimle desteklenen, antioksidan bakımda otorite haline gelmiş profesyonel cilt bakım ürünleri ile seçkin klinik ve eczanelerde estetik ihtiyaçlara üst düzey çözümler sunuyor.

“İyi bir gelecek için markalarımız ile anlam ve fayda yaratmayı önceliklendiriyoruz”

Sürdürülebilirliğin sadece Türkiye’de değil globalde de L’Oréal Grup’un ve Dermatolojik Güzellik’in en önemli öncelikleri arasında olduğunun altını çizen Turanlı, “Hedefimiz tüm yeni üretilen ürünlerde daha temiz formülasyonların kullanılması, ürünlerin daha az su tüketilerek üretilmesi, malzeme kullanımını azaltmak üzere ambalajların yoğunluğunun daha az olması ve dönüştürülebilir plastik kullanılarak üretilmesi. L’Oréal Grup, 2025 yılına kadar ambalajlarının %70’ini geri dönüştürülebilir plastikten üreterek 10 bin ton saf plastik tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Doldurulabilir şampuan ve temizleyici ürünlerimiz, karton ambalaj kullanılarak üretilen güneş koruma kremlerimiz, Türkiye portföyümüzde de bulunuyor. Ek olarak, 2023 yılının ilk yarısında sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak, eczanelerimiz ve e-ticaret partnerlerimiz ile hayata geçireceğimiz ‘yeşil dermokozmetik’ ortaklıkları üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca markalarımız bazında, farklı sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde öncelikli deprem bölgesini hedefleyerek hayata geçirmeyi planladığımız, bireylerin hayatına dokunacak ve fayda sağlayacak projelerimiz bulunuyor. La Roche-Posay ile kanserli çocuklara daha iyi bir yaşam sunmaktan CeraVe ile cilt bakım servislerini ihtiyaç bölgelerine ulaştırmaya ve Vichy ile ‘kadınların her anında yanında’ mottosuyla psikolojik destek ve iş imkanları sağlamaya kadar, oldukça dolu bir ajandamız var” dedi.