Skip to content Skip to footer

L’Oréal Professionnel’den yeni avatar saç koleksiyonu: Moonaris

L’Oréal Professionnel, 3D sanatçısı Evan Rochette ve saç artisti Charlie Le Mindu iş birliğiyle yeni avatar saç koleksiyonu Moonaris’i hayata geçirdi. Kullanıcıların kendilerini ve yaratıcılıklarını ifade edebilecekleri 5 farklı saç modelinin yer aldığı yeni koleksiyon, 24 Ekim’den itibaren popüler oyun platformları Roblox, Zepeto ve Ready Player Me’de kullanıma açılacak.

Uzay ve Ay’dan İlham Alan Yepyeni Sanal Saç Modelleri.

Günümüzde sanal kimliklere büyük önem veriliyor. 10 yıl içinde her bireyin 10 avatar sahibi olacağı öngörülüyor*. İstatistiklere göre, sanal dünyada bireyler için moda ve saç eşit derecede değerli** olsa da avatar oluşturma adına seçenekleri çeşitlilik, yaratıcılık ve kapsayıcılık açısından yeterli değil. L’Oréal Professionnel, Moonaris Koleksiyonu’ndaki çığır açan sanal görünümlerle kullanıcıların kendilerini ifade etmelerinin önündeki sınırları ortadan kaldırıyor.

L’Oréal Professionnel Uluslararası Marka Genel Müdürü Anne Machet, “Saç güzelliğinin kodlarını yeniden yaratmak için içine dahil olduğumuzda sanal dünya, uzun vadeli ve klasik bir yaklaşıma dayanıyordu. Hayata geçirdiğimiz yeni koleksiyonda, sektörü ve dijital tasarım yapan sanatçılarını yüceltiyoruz. Tek bir hedefimiz var; daha fazla yaratıcılık için ilham vermek ve kullanıcılara sınırsız saç modelleri sunmak.” dedi.

Gravitas ve Odyssea dahil olmak üzere, daha önceki 15 sanal saç koleksiyonu, platformlarda en çok kullanılan saç modelleri sıralamasında ilk 15’te yer aldı.

Ay’a ve Ötesine…

Moonaris ile L’Oréal Professionnel, oyunculara saç modellerini belirlemeleri için rüya gibi bir macera sunuyor. Gelecek odaklı görünümler, markanın ana ilham kaynağına atıfta bulunarak diğer gezegenlerdeki türlere işaret ediyor. Çığır açan tasarımlar, yerçekimini zorlayan ve sıra dışı renklerle meydan okuyan görünümlerle geleneksel saç modellerinin sınırlarını aşıyor.

Moonaris Koleksiyonu, Uzay ve Ay’dan esinlenen 5 görünümden oluşuyor. Neo Antlers, Red Moon, Solar Flare, Space Rocket ve Planet Ice; yenilikçi görünümlerle avatarları kişiselleştirme fırsatı sunuyor.

Yıldız Saç Sanatçısı + CGI Sanatçısı = Tasarım için mükemmel İkili.

L’Oréal Professionnel, yeni saç modelleri setini 3D sanatçısı Evan Rochette ve saç sektörünün tanınmış isimlerinden Charlie Le Mindu ile birlikte yarattı. İkilinin imzasını taşıyan bu dördüncü koleksiyon, kendini ifade etmek ve yaratıcılığın sınırlarını zorlamak için sanal dünyaya daha derin bir dalışı temsil ediyor.

*Gen Z Raporu ve Mckinsey Raporu.

**Institute of Digital Fashion – Çeşitlilik Raporu 2021.