Skip to content Skip to footer

LÖSEV Adana’nın farkındalık etkinliği M1 Adana’da gerçekleştirildi

LÖSEV, Türkiye’de sayıları her yıl 4 bini aşan ve dünyada 350 binden fazla olan Lösemili Çocukların, erken tanı ve tedaviye erişimleri hususunda, hükümetlerin gerekli önlemleri alması ve uygulamaları başlatması yönünde çağrıda bulunuyor. Bu yıl gerçekleştirilen 22. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası farkındalık etkinlikleri M1 Adana AVM’de düzenlendi.

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın öncülüğünde, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası tüm dünyada her yıl mayıs ayının son haftası olarak kabul edildi. En yaygın çocukluk çağı kanseri türü olan ve 15 yaşından küçük çocuklardaki toplam kanserin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan Lösemiye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla LÖSEV, yurt içinde ve yurt dışında bir dizi etkinlik gerçekleştiriliyor.

LÖSEV Adana’nın Farkındalık Etkinliği M1 Adana’da gerçekleştirildi.

Tüm Dünyada Lösemili Çocuklar Eşittir temasıyla düzenlenen 22’nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farklı yaşlardan ve farklı mesleklerden LÖSEV Gönüllülerinin oluşturduğu LÖSEV Gönüllü Korosu Lösev’in mücadeleci kahramanları için şarkılar söyledi. M1 Adana AVM’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte lösemili çocuklar önce bando ekibi ile AVM içerisinde LÖSEV bayrakları ile dolaşarak farkındalık yarattı.  Ardından katılımcılar gönüllü korosunun söylediği şarkılara eşlik ederek eğlenceli vakit geçirdi.

LÖSEV Adana’nın farkındalık etkinliği M1 Adana’da gerçekleştirildi - Perakende.org