Skip to content Skip to footer

MAC yeni̇ mağaza konsepti̇ni̇ İstinye Park’ta tanıttı

M.A.C Lover’lara müjde! Dünyanın önde gelen profesyonel makyaj markası M.A.C Cosmetics, İstinye Park’ta yenilenen mağazası ile benzersiz bir mağaza deneyimi sunarken güzellik sektörünün geleceğini yeniden tasarlıyor. Kırmızı konseptli mağaza, ziyaretçilerine son derece özelleştirilebilir, birçok heyecan verici yeni deneyimler sunuyor.

Yapay gerçeklik ile desteklenen sanal deneme ekranlarıyla donatılmış sürükleyici Sanat Stüdyosu istasyonu, makyaj trendlerini denemeni, kendi makyaj görünümlerini yaratmanı ve bir makyaj uygulamasını izleyebilmene olanak tanıyor. Aynı zamanda istasyonlarda, görünümleri gerçek hayatta denemek için ürün test cihazları da ziyaretçileri bekliyor.

Aynı zamanda 100’den fazla renkten oluşan, çeşitli boyutlarda (palet başına iki ila dokuz renk) özel göz farı paletleri oluşturulabilir, makyaj artistleri ve Influencer‘lar tarafından özel seçilmiş paletler arasından da seçim yapabilirsin. Ayrıca cilt bakımı rutinini yeniden oluşturabileceğin cilt bakımı istasyonu ile hayallerindeki cilde de kavuşabilirsin.

M.A.C Cosmetics Global Marka Yöneticisi Philippe Pinatel bu yeni mağazayla ilgili olarak ”M.A.C, yenilikçi mağazası ile güzellik sektörünün dönüşümüne öncülük etmekten gurur duyuyor. Fiziksel ve dijital dünyanın en iyilerini bir araya getirerek yalnızca M.A.C’ te elde edebileceğiniz türünün tek örneği bir alışveriş deneyimi sunuyor. Burası sadece alışveriş yapılacak bir yer değil, müşterilerinin yaratıcılıklarını ifade edebilecekleri ve kendi makyaj görünümlerini ve stillerini birlikte yaratabilecekleri bir yer.”diyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra bu konsept, markanın uzun süredir devam eden sosyal ve çevresel hedeflerini de temsil ediyor. Satış fiyatının %100’nün daha sağlıklı bir geleceği ve eşit hakları destekleyen kuruluşlara bağışlandığı VIVA Glam rujlarını deneyebilir ve satın alabilirsin. Buna ek olarak, M.A.C Studio Fix Fondötenin 60’tan fazla renk tonu içeren geniş ürün yelpazesi de dahil olmak üzere, tüm cilt tonları için erişilebilir olacak şekilde formüle edilmiş çeşitli ürünlerden de alışveriş yapabilirsin!

Yeni özel konsept, müşterilerin mağazanın her yerinde sanal deneme ekranları bulmasını ve kullanmasına olanak sağlıyor. Mükemmel fondöten eşleşmeleriyle beraber, 280 ruj tonu, 100 göz farı, 10 maskara, 12 kaş ürünü, 23 göz kalemi, 45 farklı full makyaj görünümü çeşitlerini keşfetmek artık çok kolay. M.A.C Trend istasyonları müşterilerin ürünleri kullanarak favori makyaj trendlerimizi denemelerine olanak sağlarken NEW + NOW! test istasyonları da en yeni M.A.C ürünlerinin tüm özelliklerini gösteriyor!

M.A.C, 2019’da Şangay’daki MA.C. Deneyim Merkezi’nin ve 2020’de New York’taki Queens Merkezi’nin açılmasıyla başlayan Yeni Mağaza Konsteptini son birkaç yıldır pilot olarak uygulamaktadır. Nisan 2023 itibariyle, 64’ten fazla M.A.C mağazası bu yeni konsepti uyguladı ve 2023’ün sonuna kadar 90’dan fazla lokasyonda açılmış olacak.