Skip to content Skip to footer

Madame Coco, çalışan mutluluğunu odağına aldı “Happy Place to Work” oldu!

2022 yılında başlattığı işveren markası çalışmalarını gelişim, başarı ve mutluluk olmak üzere üç ana başlık altında yürüten ve çalışan mutluluğunu odağına alan Madame Coco, mutlulukla dolu bir iş yeri yarattı.

“Madame Coco, Hayatı Tamamlar O” mottosunun etrafında şekillenen işveren markası çalışmaları sonucunda “Happy Place to Work” olan Madame Coco çalışanlarının kariyerlerinde, gelişimlerinde ve iş hayatlarında yanlarında olma ve birlikte başarma kültürünü esas alıyor.

Madame Coco’nun çalışan mutluluğunu ölçmek ve geliştirmek amacıyla başlattığı “Happy Place to Work” inisiyatifi, çalışanların memnuniyet seviyelerini anlamak ve şirket kültüründe pozitif değişimler yapabilmek için gerçekleştirilen anketlerin yanı sıra, çalıştaylar ve birebir koçluklarla da destekleniyor.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen “Kahve Toplantısı”, şirketin iletişim ve şeffaflık politikasının bir parçası olarak öne çıkarken, CEO’nun iletişim numarasını paylaşması ve herkesin istediği soruyu WhatsApp üzerinden sorabilmesi, ast-üst kaygısı olmadan şeffaf iletişimin desteklenmesi, çalışanların fikir ve düşüncelerini açıkça ifade etmeleri sağlanıyor.

Ayrıca, Madame Coco’nun uyguladığı “Dur-Başla-Devam” geri bildirim uygulamasıyla, etkin ve şeffaf iletişimi destekleyerek çalışan mutluluğu sürdürülebilir hale getiriliyor.

Şirket içi sosyal etkinliklerin önemine inanan Madame Coco’da, her hafta cuma günleri düzenlediği doğum günleri ve takdir ve teşekkür kutlamaları ve her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Happy Hour etkinlikleri ile çalışanların birbirleriyle vakit geçirmesini ve yoğun tempodan uzaklaşması sağlanıyor.

Madame Coco Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Cem C. Işık; “Düzenli yaptığımız ‘Samimi Sohbetler’ ile tüm arkadaşlarımla bir araya gelme ve onları iş dışında da tanıma ve isteklerini duyma şansı yakalıyorum. Ayrıca oluşturduğumuz çalışanlar arası takdir ve ödüllendirme sisteminin şirket kültürümüze katkı sağladığına inanıyoruz. Liderlerimizi 1 yıl boyunca kapsamlı bir kendini tanıma, işine ve ekibine liderlik etme eğitimi sürecine dahil ettik. Bu eğitimin devamı yönetici adaylarımızla gelecek. Madame Coco olarak merkezde sunduğumuz uzaktan ve esnek çalışma modelleriyle sektörümüzde farkımızı yansıtıyoruz. ‘Madame Coco Academy’ ile de yeni nesil iş hayatına uygun eğitim modülleri sunarak çalışanlarımızın teknik ve bireysel gelişimine destek oluyoruz. Çalışan uygulamalarının yarattığı pozitif etki sebebiyle, şirkete olan talebi arttı ve yetenek kazanımı noktasında elimiz de güçlendi.” dedi.

Madame Coco, Happy Place to Work inisiyatifiyle sektörde çalışan mutluluğunu ve verimliliğini odağına alarak, mutlu, başarılı ve büyüyen bir şirket olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.