Skip to content Skip to footer

Mama Luma, internetin geleceğine yatırım yapıyor

Mama Luma, internetin geleceğine yatırım yapıyor

E-ticaret başarısını kendi geliştirdiği teknolojiyle yakaladı

İnternet sitesi üzerinden 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Mama Luma, teknolojiye yaptığı yatırımlarla rekabetçi konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Geliştirdiği web teknolojileri sayesinde hızlı bir e-ticaret başarısı yakalayan marka, 3 yılda dünya markası olma yolunda önemli bir yol kat etti. Mama Luma, müşterilerinin çevrimiçi alışveriş deneyimini zenginleştirmek için sanal gerçeklik altyapısını oluşturmaya başladığı gibi, NFT projeleriyle de gündemde olmaya hazırlanıyor.

Bugün tüm hayatımızı çevreleyen teknoloji, moda ve alışverişin seyrini de dönüştürmeye devam ediyor. Pandemiyle ivme kazanan dijital dönüşüm ve kişisel verilerin korunmasına yönelik uygulamalar, markalaşmanın gücünü bir kez daha gözler önüne serdi. Arjantinli Enfans markasıyla kurduğu ortaklık ile e-ticaretteki başarısını bir kez daha kanıtlayan Mama Luma, 2023 yol haritasını marka bilinirliğini artıracak stratejik işbirlikleri ve müşteri deneyimini farklılaştıran teknolojik atılımlar odağında belirliyor.

E-ticaret ve markalaşmaya yaptığı yatırımlar ile global bir moda markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini kaydeden Mama Luma Kurucusu Ata Sarı, markanın yenilikçi vizyonuna dair; “Kurulduğumuz günden bu yana çağını yakalayan, yeni nesil teknolojilere adapte gücü yüksek, dinamik bir marka olma hedefiyle hareket ediyoruz. Bugün internet sitemiz üzerinden dünyanın herhangi bir ülkesine ürünlerimizi ulaştırma gücüne sahipsek, bunu dijital pazarlama alanında yaptığımız sürekli yatırımlara borçluyuz. Satışlarının yaklaşık yüzde 90’ını çevrimiçi gerçekleştiren bir marka olarak, bir teknoloji şirketi gibi düşünüp ileriyi görmeliyiz. E-ticaret sitemizi ‘JAMstack’ bir site olarak sıfırdan yazdık ve endüstrideki en yüksek Google Lighthouse performans skorlarına sahip sitelerden biriyiz. Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) çalışmalarımızın sonucu olarak veri mühendisliğini optimize etmek için site içinde kullandığımız modüller bulunuyor. Teknolojiye olan bu bakış açımız sayesinde, pandeminin devamında en verimli senelerimizden birini yaşadık. 2021 yılında 1 milyonun üzerinde tıklanma, 2 milyon doların üzerinde e-ticaret geliri kaydettik” sözlerine yer verdi.

“Teknolojik altyapımızı, stratejik işbirlikleriyle destekliyoruz”

2023’te hayata geçirecekleri yeni projelere de değinen Ata Sarı, “Teknolojik altyapımızı, sitemizdeki trafiği canlı tutacak stratejik işbirlikleriyle desteklemeye devam ediyoruz. Enfans ile yaptığımız iş birliğinin, Arjantinli markanın kurucu ortaklarından, Lionel Messi’nin eşi Antonela Roccuzzo tarafından şahsi olarak duyurulması, e-ticaret hacmimize organik bir katkı sundu. 2023, yeni yatırımlarımızı da hayata geçirdiğimiz bir dönem olacak. Sanal gerçeklik alt yapımızı geliştiriyoruz ve yakın zamanda duyuracağız. Bu proje sayesinde müşterilerimiz kız çocuklarının avatarları üzerinde tasarımlarımızı üç boyutlu olarak görebilecekler. Devamında NFT projelerimizle de gündemde olacağız” dedi.