Skip to content Skip to footer

Marks & Spencer ve HDI Fibaemeklilik meme kanserine karşı ‘birlikte farkında’ dedi

İç giyim uzmanlığıyla kadınların hayatına konfor katan Marks & Spencer, meme kanserine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Bağdat Caddesi mağazasında bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. ‘Birlikte farkında’ sloganıyla düzenlenen etkinlik, Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile kadın kanserlerine özel teminatlarla tedavi ve tedavi sonrası iyileşme süreçleri için güvence sağlayan HDI Fibaemeklilik iş birliğinde gerçekleşti. Çağla Şıkel’in moderatörlüğünü üstlendiği etkinlikte, Prof. Dr. Bülent Çitgez meme kanseriyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

DÜNYANIN en çok tercih edilen, ameliyat ve emzirme gibi özel ihtiyaçlara hitap eden sütyenlerini üreten Marks & Spencer, Çağla Şıkel’in moderatörlüğünde meme kanserine yönelik farkındalığı güçlendirmek amacıyla bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Markanın Bağdat Caddesi mağazasında gerçekleşen etkinlik, kadın kanserlerine özel teminatlar sunan Pembe Kurdele Hayat Sigortası’nı kadınlarla buluşturan HDI Fibaemeklilik iş birliğiyle gerçekleşti. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Prof. Dr. Bülent Çitgez, meme kanseri, erken teşhis ve öz muayene konularında önemli bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Tüm dünyada kadınların oldukça yaygın olarak karşılaştığı meme kanseri, erken teşhis edildiğinde çok daha başarılı bir tedavi süreci yürütülebiliyor. Kadınların meme kanserine karşı farkındalık kazanması, erken teşhis ihtimalini artırmak için düzenli taramalara katılması ve öz muayene uygulaması hayati önem taşıyor. Marks & Spencer ve HDI Fibaemeklilik tam da bu nedenle, daha çok kadının bilinçlenmesini, meme kanserine karşı farkındalığın artmasını amaçlayarak, ‘birlikte farkında’ dedi. Etkinlik, Fiba Perakende Marka ve Pazarlama İletişimi Müdürü Reyhan Türkşen Topaklı ile HDI Fibaemeklilik Projeler, ADK, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Buket Erşan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Fiba Perakende Marka ve Pazarlama İletişimi Müdürü Reyhan Türkşen Topaklı, Marks & Spencer’ın sunduğu ürünlerin, iyileşme sürecine olan katkısından şu sözlerle bahsetti: “Marks & Spencer olarak, kadınlara özel ihtiyaçlarına yönelik ameliyat ve emzirme sütyeni gibi ürünlerimizle sağladığımız konforun yanı sıra, çok geniş bir yelpazede iç çamaşırı seçenekleri sunuyoruz. Bu çabamızın ardında ise kadınların hem sağlık anlamında hem de psikolojik olarak iyi hissetmesine verdiğimiz önem yer alıyor. Meme kanseri tedavisi ve cerrahi müdahale süreçlerinin ardından da dikişsiz, kaliteli ve konforlu ameliyat sütyenlerimizle kadınların sağlıklarına hızla kavuşmaları için yanlarında olmaya devam ediyoruz”

Pembe Kurdele Hayat Sigortası’nı kadınlara sunan HDI Fibaemeklilik’i temsilen konuşan HDI Fibaemeklilik Projeler, ADK, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Buket Erşan, Pembe Kurdele’nin yalnızca bir sigorta ürünü değil, bir sosyal sorumluluk olduğunu vurgulayarak, kadınların finansal olarak da tedavi sürecine hazırlıklı olmasının önemine dikkat çekti. Erşan, “Her sekiz kadından birinin meme kanseri riski taşıdığını düşünürsek, nüfusa oranla Türkiye’de 5 milyondan fazla kadın bu riski taşıyor. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi kadınların çoğu, muayene süreçlerini ekonomik nedenlerle ve zamandan tasarruf gibi gerekçelerle ihmal ediyor. HDI Fibaemeklilik olarak, hiçbir tasarrufun sağlığın önüne geçmemesi gerektiğine inanıyoruz. Tedavi sürecinde birçok kadın finansal olarak hazırlıksız olabiliyor. Ancak biz kadınların sağlıklı, mutlu hayatlar sürmesini diliyor, tedavi sürecinde ilaç, kemoterapi, yatış veya ameliyat gibi masrafları düşünmeden, iyileşme süreçlerine odaklanmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Bülent Çitgez ise erken teşhisin önemine dikkat çektiği konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: “Meme kanseri her 8 kadından birinde görülebilen, oldukça yaygın bir kanser türü. Tüm dünyada ise her bir saatte 190 yeni vaka görülüyor. Ülkemizde meme kanseri tanısı alan kadınların %44,5’i 50-69 yaş aralığındayken, %40,6’sı 25-49 yaş aralığında yer alıyor. Erken teşhis, elbette tedavinin başarıya ulaşması açısından çok önemli. Bu nedenle tüm kadınların düzenli olarak öz muayenelerini yapıyor ve taramalara katılıyor olması gerekiyor” 

Marks & Spencer 95 yılı aşkın süredir her kadının güvenebileceği, rahat, şık, yenilikçi ve çağdaş tasarımlı iç giyim ürünleri sunuyor. İlk ergenlik başlangıcından, emzirme ve ameliyat da dahil olmak üzere özel ihtiyaçlar ve her yaş grubu için sütyenler sunuyor, kullanıcıların özel ihtiyaçlarını önemsiyor. Marks & Spencer’ın ameliyat sonrası sütyenleri yumuşak ve esnek malzemeleriyle yara dokusu ve şişliklerin hızla iyileşmesini destekliyor. Aynı zamanda dikkatle tasarlanmış detayları ile kol hareketlerini kısıtlama konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Tüm bunları yaparken, ameliyat öncesi sütyenler ile de uyumlu kullanım imkanı sağlıyor.

HDI Fibaemeklilik ise 2014 yılından bu yana sürdürdüğü Pembe Kurdele Projesi ve aynı ismi taşıyan Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile kadın kanserlerini kapsayan teminatlar sunuyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu” projesine destek veriyor, meme kanseri ve kadın sağlığı konusunda hazırladığı bilgilendirmeleri AÇEV’in eğitim programlarındaki kadınlarla paylaşıyor. Yıl boyunca gerçekleştirdiği çeşitli marka ve proje iş birlikleriyle meme kanseri farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.