Skip to content Skip to footer

McDonald’s Türkiye, Reklam ve Pazarlama Ödüllerini topladı

McDonald’s Türkiye, Reklamcılar Derneği’nin düzenlediği Kristal Elma Ödülleri’nde iki ayrı projesiyle toplam sekiz ödüle layık görüldu. “Karın Tokluğuna İş Birliği” ve “Ama Değdi” adlı kampanyalarıyla ödül alan marka, Mediacat’in düzenlediği Felis Ödülleri’nde de “Hayalimdeki Tarifler” adlı yapay zeka temalı kampanyasıyla alkış topladı.

Dünyanın en değerli hızlı servis restoranı McDonald’s, yenilikçi, yaratıcı ve pazarlama dünyasında cazibe merkezi haline gelen kampanyalarıyla ülkemizde de başarısını artırarak devam ettiriyor. Son olarak McDonald’s Türkiye, reklam ve pazarlama dünyasında yaratıcılığı ödüllendiren Reklamcılar Derneği’nin köklü organizasyonu Kristal Elma’da sekiz ödüle birden layık görüldü. Marka, öte yandan Mediacat Dergisi’nin düzenlediği Felis Ödülleri’nde de yapay zekayla üretilen içecek tariflerine dair inovatif kampanyası “Hayalimdeki Tarifler” ile Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Twitch yayıncılarını mest etti

McDonald’s Türkiye, “Karın tokluğuna iş birliği” adlı kampanyası kapsamında TBWA Ajans ile birlikte eğlenceli bir reklam filmine imza attı.  Film, McDonald’s Türkiye’nin  menülerine yönelik olarak açılan özel Twitch hesaplarını ele alıyor. Bu hesaptan menülerin fiyatını duyurmak adına, menü fiyatı kadar Twitch yayıncılarına bağış yapılıyor. Ardından yayıncılar da McDonald’s’ın leziz menülerini yiyerek keyiflerine keyif katıyor. Marka, bu eğlenceli reklam filmiyle;  medya, dijital, influencer ve sosyal medya gibi birçok alanda Kristal, Gümüş ve Bronz ödüllerin sahibi oldu.

Menü paketleri otomobilin her yerinde!

McDonald’s Türkiye’nin ödül aldığı bir diğer kampanya olan “Ama Değdi” ise; otomobil kullanıcılarının McDonald’s’ın araca servis hizmetinden yararlanarak birkaç menü almalarını ve keyifle yemelerini konu alıyor. Menüler yendikten sonra paketler otomobil koltuklarının dört bir yanına dağılıyor, ancak McDonald’s lezzeti bu dağınıklığa değiyor. Kampanya; Kristal Elma’dan basın ve sektörel kategorilerinde markaya Kristal ve Bronz ödüllerini getirdi.

Yapay zekalı içecek tarifleri

McDonald’s Türkiye’nin geçen yaz hayata geçirdiği yapay zekayla içecek tarifleri kampanyası “Hayalimdeki Tarifler” ise, pazarlama dünyasının önde gelen yayını MediaCat tarafından verilen Felis Başarı Ödülü’nü markaya kazandırdı.

McDonald’s Türkiye’nin 2023 Kristal Elma Ödülleri:
Reklamveren: McDonald’s Türkiye
Kampanya Adı: Karın Tokluğuna İş Birliği
Ajans: TBWA

Ödüller:
Medya Kullanımı-Bronz
Dijital Medya Kullanımı: Gümüş
Influencer&Ünlü İş Birliği: Bronz
Platformun Yaratıcı Kullanımı: Gümüş
Innovation&Data&Technology: Gümüş
Sosyal Medya Platformu Kullanımı: Kristal

Kampanyanın Adı: “Ama Değdi”
Ajans: TBWA
Ödüller:
Basın-Kristal
Sektörel Kategoriler-Bronz

McDonald’s Türkiye Felis Ödülü:
Reklamveren: McDonald’s Türkiye
Kampanyanın Adı: Hayalimdeki Tarifler
Ajans: TBWA
Ödül: CC08, Metaverse, NFT, Yeni Gerçeklikler ve Gelişen Teknoloji: Başarı