Skip to content Skip to footer

Mehmet İlker Aksoy

Profesyonel Koç(ICF), Mentor
Yönetici ve Takım Koçu
House Of Human Eğitmeni

Akademik kariyerini Kara Harp Okulu’nda Sistem Mühendisliği alanında yapmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde; çeşitli kademelerde Birlik Komutanı, Proje Yöneticisi, Eğitmen ve Stratejik Planlama Uzmanı olarak 26 yıl boyunca başarı ile hizmet etmiştir. İş Geliştirme Mentorluğu ve Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamayı müteakiben, özellikle “Kişilik Analizi” ve “Koçluk ve Liderlik” alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran Aksoy, orta ve üst seviye yöneticilerin liderlik uygulamalarına önemli katkılarda bulunmuştur.

Çalışma ortamında koçluk yeteneklerinin kullanılması özelinde gayretlerini odaklamıştır. Bu bağlamda 800 saatin üzerimde koçluk seansı düzenlemiştir. Aynı zamanda koçluk yolculuğuna devam etmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olan Step Up Hızlandıran Koçluk Platformu’nda gönüllü olarak İş Geliştirme ve Strateji alanında yöneticilik yapmaktadır. Bu platformda çeşitli sosyal sorumluluk ve eşkoçluk projelerinde 900’den fazla koçun yaklaşık 10.000 saat koçluk yapmasına nezaret etmiştir. Bunlara ilave olarak Coach Magazine Türkiye dergisinde yazarlık yapmaktadır.

House of Human Eğitim, Koçluk ve Mentorluk Platformu tarafından yürütülen projelerde, proje yöneticiliği, eğitmenlik, takım koçluğu ve yönetici koçluğu yapmaktadır. Bu sayede seçkin şirketlerde uyum, kurum kültürünün yaygınlaştırılması ve çalışan bağlılığının arttırılmasına yönelik katkıda bulunmaktadır. Referansları arasında TURKCELL, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI, DOĞAN HOLDİNG, YILDIZLAR YATIRIM HOLDİNG, DEMİREXPORT, HAVELSAN, ZAFER KOLEJİ, ARAS KARGO, DREAMBIG, ÇEİS ve MILSOFT bulunmaktadır.