Skip to content Skip to footer

Meltem Azbazdar, Diageo Kuzey ve Doğu Avrupa Hukuk Direktörü olarak atandı

Mey|Diageo Hukuk ve Regülasyon Direktörü Av. Meltem Azbazdar, Diageo Kuzey ve Doğu Avrupa Hukuk Direktörü olarak atandı. Azbazdar, MENA’nın da dahil olduğu 50’yi aşkın ülkenin hukuk departmanlarından sorumlu olacak.

 

2013 yılından bu yana Mey|Diageo hukuk departmanına liderlik eden Hukuk ve Regülasyon Direktörü Av. Meltem Azbazdar, 1 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla Diageo Kuzey ve Doğu Avrupa Hukuk Direktörü olarak atandı. Azbazdar yeni görevi kapsamında, MENA’nın da dahil olduğu 50’yi aşkın ülkenin hukuk departmanlarından sorumlu olacak.

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Meltem Azbazdar, profesyonel kariyerine Fox&Gibbons İstanbul ofisinde başladı. 1999 yılında Hergüner, Bilgen & Özeke Avukatlık Ortaklığı’na geçerek uzun yıllar burada görev yaptı. 2005 yılında Carrefour Grup Türkiye’ye Hukuk Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı, sonrasında grubun ticari tarafına geçerek Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi. 2012 yılında kariyerinde farklı yönlere ilerlemek amacıyla butik bir hukuk bürosu olan Legal Partner’da Kurucu Ortak olarak görev aldı.

 

2013 yılında Mey|Diageo’ya transfer olarak Regülasyon ve Hukuk Direktörlüğü ve İcra Kurulu Üyeliği sorumluluklarını üstlenen Meltem Azbazdar; aynı zamanda şirketin Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Komitesi Lideri olarak, bu kapsamda yerel ve global uygulamalarla fark yaratan projelere ekibiyle birlikte imza attı. 2019-2022 yılları arasında mevcut görevinin yanı sıra Kurumsal İlişkiler departmanının kurulmasına ve kısa sürede etkin sonuçlar alınmasına da öncülük eden Meltem Azbazdar, Diageo Kuzey ve Doğu Avrupa Hukuk Direktörlüğü görevine 1 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla Hamburg’da başladı.

 

Pek çok kez Türkiye’deki en iyi hukukçular listelerinde üst sıralarda yer alan Meltem Azbazdar, Etik ve İtibar Derneği’nde (TEİD) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor ve derneğin Kapsayıcılık ve Çeşitlilik Komitesi’ne liderlik ediyor.