Skip to content Skip to footer

Metro’dan tüm şeflere pratik, lezzetli ve besleyici çözüm: Makarna

Hızlı, kolay pişirilişi ve lezzetiyle makarna çeşitleri, mutfakların en vazgeçilmezlerinden. Birbirinden farklı onlarca çeşit lezzet yaratabileceğiniz makarnada işin püf noktası ise en kaliteli, uygun ürünü seçmek ve 1 – 10 – 100 altın kuralını uygulamak. Metro Türkiye, kendi markalı makarnaları ve yan ürünleriyle mutfaklarda lezzeti artırırken aynı zamanda yeni makarna kataloğunda ilham veren reçeteler ve lezzeti artıran ipuçları paylaşıyor.

Sofraların en çok tercih edilen ürünlerinden olan makarnayı en yoğun lezzetler ve farklı tariflerle denemeye ne dersiniz? Tam 33 yıldır yarattığı çözümlerle gastronomi sektörüne rehberlik eden Metro Türkiye, ürün yelpazesinde yer alan her ürün gibi makarna çeşitleriyle de şeflerin en büyük yardımcısı. Kendi markası Metro Premium ve Metro Chef altında Penne Rigate’den Spagetti’ye Fusulli’den Tagliattele’ye kadar makarnaya dair geniş bir ürün çeşitliliği sunan Metro Türkiye, deniz ürünlerinden soslara, yeşilliklerden peynir ve et ürünlerine kadar mutfaklarda ihtiyaç duyulan makarnalara eşlikçi her türlü ürünü de raflarında sunuyor. Metro Türkiye’nin Makarna Kataloğu, 300’den fazla ürünün ve birbirinden özel tariflerin yanı sıra doğru makarna seçmenin ve pişirmenin püf noktalarını da paylaşarak, profesyonel mutfaklara ve yemek yapmayı sevenlere ilham veriyor!

Metro Premium ve Metro Chef Makarnalar Mutfaklara İtalya Lezzetini Getiriyor

İtalya’nın geleneksel makarna üretimi ile ünlü Puglia bölgesinde özel bronz kalıplar kullanılarak üretilen Metro Premium makarnalar, bu özel üretim yöntemi ile mükemmel bir sos emilimi sağlıyor. Bronz kalıpların verdiği eşsiz doku, Metro Premium makarnalarının lezzetini damaklarda daha yoğun bir şekilde hissetmenizi sağlıyor. Ayrıca, %14 yüksek protein içeriği ile Metro Premium makarnalar, besleyicilik açısından da önem taşıyor.

Metro Chef makarna çeşitleri ise %100 İtalyan durum buğdayından üretiliyor ve %12,5 protein oranına sahip. Özel yapısı sayesinde yapışmadan pişme deneyimi sunan Metro Chef makarna çeşitleri, modern ve hızlı servis odaklı profesyonel mutfakların vazgeçilmezi haline geliyor. Metro Türkiye’nin kendi markası altında İtalyan mutfağının geleneklerine sadık kalarak üretilen bu makarnalar, özel şekilleriyle menülerinize ve tabaklarınıza estetik bir dokunuş katıyor.

Makarna pişirmenin altın kuralı: 1 – 10 – 100

Makarna pişirirken suyunuza yağ eklemeyin, çünkü bu makarnanın birbirine yapışmasına neden olabilir. İtalyan mutfağının püf noktası olan ‘1, 10, 100 kuralını’ hatırlayın: 1 litre su ve her 100 gram makarna için 10 gram tuz ekleyin. Bu önemli adımları takip ederken, Metro Premium ve Metro Chef makarna çeşitleriyle lezzetin tadını çıkarın.

Hangi Sos Hangi Makarna ile İyi Gider?

Zengin ve kremsi beyaz sos olan Alfredo için en uygun makarna türleri Fettuccine, Linguine ve Pappardelle’dir. İtalya’nın Cenova kentinden gelen fesleğen bazlı Pesto sosuyla mükemmel uyum sağlayan makarna türleri ise Farfalle, Rotini ve Fusilli’dir. Domates bazlı Marinara, Pomodoro ve Arrabbiata sosları için ise Spaghetti ve Penne makarnaları vazgeçilmez tercihlerdir.

Makarna Kataloğu size rehberlik edecek!

Ürünleri sadece raflarına taşımakla kalmayıp gastronominin gelişimi için bunların nasıl kullanılabileceğini de gösteren Metro Türkiye ile makarnalara dair ilham verici bilgilere de ulaşabilirsiniz! İyi makarnanın nasıl seçileceğinden hamuruna göre makarnaların yapısına, hangi makarnayı ne şekilde pişirmek gerektiğinden çift pişirmenin inceliklerine kadar mutfakların bu vazgeçilmez ürününe dair her ayrıntı, Metro Türkiye’nin Makarna Kataloğu’nda sizleri bekliyor.

Benzersiz makarna tarifleri ile makarnanın ne kadar farklı çeşitlerde kullanabileceğinin örneklerini de sunan bu kataloğa ulaşmaksa çok kolay. https://brosurler.metro-tr.com/makarna-katalogu