Skip to content Skip to footer

Milka, Türkiye Kayak Federasyonu ve Milli Takımlar sponsorluğunun 5’inci yılını kutluyor

Mondelēz International Türkiye’nin sevilen çikolata markası Milka, “Geleceğin Kayak Milli Takımı’na Destek Olma” hedefiyle çıktığı yolda 5. Yılına girdi. Kayak sporunun yaygınlaşması, sevilmesi ve geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında Türkiye Kayak Federasyonu ve Milli Takımlar Ana Sponsorluğu’na imza atan Milka, bu iş birliğini 2023-2024 sezonu itibariyle 3 yıl daha uzatma kararı aldığını açıkladı.

Milka, 5 yıldır olduğu gibi, önümüzdeki 3 yıl boyunca yine Türkiye Kayak Federasyonu’nun yer aldığı birçok yarışmaya ana sponsor olmaya, aralıksız sürdürdüğü desteği sayesinde satın alınan her Milka ürünü ile Türk kayağının gelişimi için federasyon ve milli takımlara katkı sağlamaya devam edecek.

İş birliği ile ilgili konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto; “2019 yılından bugüne kadar hep yanımızda olan Milka’ya öncelikle çok teşekkür ediyorum. Tüm dünyanın sevdiği Milka ile birlikteliğimizin şimdi 5. yılındayız. O zamanki heyecanımızı şimdi daha da fazlasıyla yaşamaktayız. Çünkü Milka dünya kayağında da çok uzun zamanlardan beri yer alan bir firma. Bizim de dağlarımızda, yarışmalarımızda, kamplarımızda hep yanımızda. Ana sponsorumuz oldukları ve her yıl bizlere desteklerini esirgemedikleri için Milka’ya teşekkür ediyoruz. Biz federasyon ve sporcularımız ile birlikte bu birlikteliğin uzun yıllar devam etmesi arzusundayız.” dedi.

Mondelēz International Türkiye Pazarlama Direktörü Bahadır Demir de 3 yıl boyunca daha sürdürme kararı aldıkları sponsorluklarıyla ilgili şunları söyledi: “Ne mutlu ki, Türkiye Kayak Federasyonu’yla bir araya gelerek çıktığımız bu yolda, bu alanı sahiplenme çalışmalarımızın 5. Yılına giriyoruz. 2019 sezonundan bu yana da desteğimizi durmaksızın sürdürüyoruz.   Bu sponsorluğun fark ve değer yaratan bir başka tarafı da Milka tüketicilerinin de kayak sporuna ve sporcularına katkı sağlıyor olması. Ve bu doğrultuda da sponsorluk anlaşmamız süresince satılan her Milka’dan elde edilen gelirin bir bölümü Türkiye Kayak Federasyonu’na aktarmaya karar verdik. Yani bu desteği Milka tüketicilerinin de katkısı ile büyütüyoruz. “