Skip to content Skip to footer

Mondelēz International Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu

Mondelēz International Türkiye, Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından, etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirildiği törende Etik Ödülü’nün sahibi oldu.

Etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirilmesi, toplum önünde itibarlarının artırılması ve diğer şirketlerin de etik konusundaki duyarlılıklarının artırılması amacıyla bu yıl 11. kez düzenlenen ETİKA Türkiye’nin En Etik Şirketleri Ödül Töreni’nde Mondelēz International Türkiye Etik Ödülü’ne layık görüldü.

Uluslararası etik standartlara göre yapılması gereken etik uygulamalara uygunlukları yüz üzerinden değerlendirilip yetmiş puandan fazlasını alan şirketlerden biri olan Mondelēz International Türkiye, Etik Ödülü’nü 7. kez alıyor.

Aldıkları ödül ile ilgili mutluluğunu dile getiren Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, şunları söyledi: “Bu özel günde, Etik ödülünü almaktan dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu ödül, şirketimizin etik değerlere olan bağlılığının ve bu değerleri nasıl benimsediğimizin bir göstergesi. Bizler, Mondelēz International Türkiye olarak global değerlerimiz doğrultusunda; sadece finansal başarıya odaklanmak yerine topluma ve çevremize karşı sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirme konusunda emin adımlar atıyoruz. Gelecekte de etik standartlara olan bağlılığımızı sürdürerek daha büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.”