Skip to content Skip to footer

Mondelēz International Türkiye’nin Modern ve E-ticaret Kanalları Satış Lideri Filiz Baş Kutamış oldu

Atıştırmalık sektörünün önde gelen şirketlerinden Mondelēz International’ın dünyadaki önde gelen pazarlarından biri olan Türkiye’nin Modern ve E-ticaret Kanalları Satış Liderliği görevine Filiz Baş Kutamış getirildi.

Sakız, şeker, çikolata ve bisküvi başta olmak üzere birçok ürün çeşidiyle atıştırmalık gıda pazarının lider oyuncuları arasında yer alan Mondelēz International Türkiye’nin Modern ve E-ticaret Kanalları Satış Lideri Filiz Baş Kutamış oldu. Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği’nde, yüksek lisansını Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Kutamış, çalışma hayatına ODTÜ İşletme Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2001 yılında Pınar Süt AŞ. ile özel sektöre geçiş yaptıktan sonra  2002 yılında Unilever Türkiye bünyesine katıldı. 2018’e kadar aynı kurumda Satış, Pazarlama ve Ticari pazarlama alanlarında Ulusal Zincirler Müşteri Geliştirme Müdürlüğü, Gıda Kategorisi Müşteri Pazarlama Müdürlüğü, Ev Bakım Kategorisi Ticari Pazarlama Müdürlüğü ve NametRub bölgesi Net Gelir Yönetimi Liderliği (NRM) gibi farklı pozisyonlarda görev yaptı. 2018 yılında Unilever’in Amerikalı bir fon şirketi olan KKR’ye devrettiği margarin işinin Satış Direktörü olarak Türkiye Upfield organizasyonuna katıldı ve yönetim kurulunda görev aldı. 2022 yılında Kozmetik Kategorisi Satış Direktörü olarak Henkel’e katılan Kutamış 2022 Eylül ayında Henkel Deterjan Kozmetik İş birimlerinin birleşmesi sonrası 2024 Mart ayına kadar Henkel Tüketici Markaları Modern Kanallar Satış Lideri olarak görevine devam etti.

Filiz Baş Kutamış, Mondelēz International Türkiye’deki görevi kapsamında şirketin modern ve e-ticaret kanallarındaki satış stratejilerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak.