Skip to content Skip to footer

Müstakil Konutta Alışkanlıklar Değişiyor

Betonarme konut modeli son altmış yıla damgasını vurmuştu. Hemen hemen apartman veya müstakil ev ayırt etmeksizin tüm evler bu modelle inşa ediliyordu. Ancak konut sektöründeki değişim son yıllarda kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Konut tercihlerinde alışkanlıklar değişiyor betonarme evlerin yerini yeni modeller alıyor. Prefabrik ev modelleri ve konteyner bu modeller arasında öne çıkıyor.

Müstakil konutta modern mimarinin estetik kaygılarını en iyi şekilde yansıtılabildiği prefabrik ev modeli betonarme modele önemli üstünlükler sağlıyor. Modern mimari tarzını yansıtan yenilikçi modellerin prefabrik yapı sektöründe hızlı üretimle imal edilebilmesi bunlardan biri. Farklı beğenilere hitap eden seçkin modern tasarımlar, teknolojiyle hızlı üretim, her yere sevk edilebilme ve yerinde üretici firma uzmanlarınca kısa zamanda kurulum modelin öne çıkan üstünlüklerinden. Buna bir de prefabrik konut modellerinin her birinin farklı bütçelere ekonomik kolaylık ve kazanç sağlaması da ayrı bir avantaj olarak eklenebilir.

12a

Sınırsız Tasarımın Gücü Prefabrik Ev Modellerine Yansıyor

Prefabrik ev ve konteyner prefabrik yapı sektöründe geliştirilip üretilen yenilikçi konut modellerinden. Sektörde üretim modern tesislerde gerçekleştiğinden ve imalatın her aşamasında teknolojik makineler kullanıldığından bu avantaj doğrudan konut tasarımına yansıyor. Betonarme konutta bilindiği üzere saha üretimi öne çıkar ve tasarım detayları ustanın el imkânı ve becerilerine göre projeye yansıtılabilir. Oysa prefabrik ev modelinde bu tarz uygulama sınırlamaları tamamen ortadan kalkmış durumda. Modern mimarinin yenilikçi çizgileri tasarım uzmanlarınca özgürce konut projelerine yansıtılabilmektedir. Prefabrik ev modelleri ve konteyner yapı projesine yansıyan tasarım ayrıntıları makine hattında el değmeden elde edilebilmektedir. Üstelik hiçbir ustalık ve uzman eli dokunuşuna ihtiyaç kalmadın.

Bu nedenledir ki prefabrik ev modellerini tasarlayan mimarlar yapı modeliyle proje üretmekten büyük haz alırlar. Çünkü prefabrik ev modellerini hazırlarken önlerinde onların tasarım özgürlüğünü kısıtlayan hiçbir kısıtlama bulunmaz. En hassas ve detaylı çıkıntı ve girintiler bile konut modeline en kolay şekilde dert etmeden prefabrik ev modeline yansıtabilirler.

12b

Her İhtiyaca Özel Prefabrik Ev Modelleri

Tasarım kolaylığının prefabrik ev modellerini avantajlarına yansıyan bir önemli detay da farklı beklenti ve ihtiyaçlara özel konut modellerinin sunulabilmesi. Müstakil konutta 1+0 Hobi bahçelerine yönelik evlerden başlayarak 5+1 villa konseptinde lüks konutlara varana kadar farklı prefabrik ev modelleri tasarlanabilmektedir. Bir başka ifadeyle hobi bahçeleriyle doğa tutkunlarına, 2+1 ve 3+1 konutla orta bütçelere veya lüks beklentilerine özel prefabrik ev modelleri hazırlanabilmektedir. Zaten prefabrik yapı sektörünün aktörlerince farklı beklentilere özel çok sayıda prefabrik ev modeli ve konteyner tasarımları hazırlanmış durumda. Tek yapmanız gereken bu kadar zengin alternatifi arasından beğeninize özel evi seçmek.Seçiminiz sonrası evin üretim ve kullanıma hazır kurulum süreci o kadar hızlı gerçekleşiyor ki siz de bu duruma şaşırarak hayran kalacaksınız.

2+1 Prefabrik Ev Modeli En Çok Tercih Edilen Model

Özellikle müstakil konut ihtiyacına özel tasarlanan 2+1 prefabrik ev modeli hem bütçe açısından hem de sahip olabilme zamanı açısından son derece ideal. Bu yenilikçi evlere sahip olma sürecinde zihninizde kalan eski alışkanlıkları geride bırakın. Çünkü klasik betonarme modeliyle aylarca hatta yıllarca devam eden inşa süreçleri bu evlerde ortadan kalkıyor. 2+1 prefabrik ev modeline önceden yanlayarak ortalama 20 gün gibi bir zaman zarfında sahip olabilirsiniz. Betonarmeye göre en az yüzde 70 daha hızlı inşa sürecine sahip.

Karmod modelleri arasında incelediğimiz 2+1 prefabrik ev modelleri arasında 64 m2 konutun plan yerleşimini özetlemeye çalışalım. Evin içerisine 10 m2 büyüklükte güzel bir verandadan geçerek giriyorsunuz. Veranda özellikle bahar ve yaz kullanımları içi harika tasarlanmış. İçeri girince genişçe bir salon sizi karşılıyor. Bu salonun arka kısmına şık ve en iyi kullanım ergonomisinde bir mutfak yerleştirilmiş. Sağ önde yatak odası arka sağ bölümde genç odası bulunuyor. Her iki odanın arasına tuvalet ve duş alanı yerleştirilerek planda yerini almış.

12c

Güvenlik, Uzun Ömür ve Hız İçin Konteyner

Yapı güvenliği özel çelik konstrüksiyon şase sistemiyle sağlanan konteyner modeli konuttan ofise farklı kullanım alanları için pratik yapı modeliyle değerlendirilebilir. Kaynaksız cıvata somun bağlantılı üretim yapı güvenliğini inanılmaz oranda yükseltmiş. Sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle yalıtım performansı çok iyi konumda. Kapıdan pencereye, elektrik tesisatından su tesisatına, armatürlere varan kadar kullanıma hazır üretilen konteyner beklentilerinizin çok ötesinde.