Skip to content Skip to footer

Mutfakta kendi hikayesini yazanlara Filiz’den yepyeni bir kampanya

Türk buğdayına ve kaliteye duyduğu tutkuyla yarım asırdır Türk mutfağının elçisi olan Filiz, yeni reklam kampanyası #BuYemekSeninHikayen ile Türk mutfağının zengin yemek kültürünü ilham dolu hikayelerle birleştiriyor.

Kampanyada yıllardır Türk mutfağının vazgeçilmezi olmuş yerel tariflerin, kendi hayat hikayemizde çıktığımız her yolculukta yepyeni bir boyuta ulaştığı anlatılıyor. ‘’Her yemek bir yolculuk’’ mottosuyla tariflerin arkasındaki ilham dolu anıları öne çıkaran Filiz, herkesi Türk mutfağında kendi hikayesini yazmaya çağırıyor.

Zengin coğrafyamıza, cömert topraklara, kaliteye ve tüm bunların eseri olan Türk mutfağına gösterdiği özenle Filiz; yüzde 100 Türk buğdayından üretilen ürünleriyle Türk mutfağını sahiplenerek modern tariflerle zenginleştirme görevini üstleniyor.

Tarih boyunca süregelen zengin yemek kültürünün vurgulandığı kampanyada Filiz; topraklarımızdan mutfaklarımıza uzanan köklerle tüketicileri yerel lezzetlerimizle yeniden bağ kurduğumuz kültürel bir yolculuğa çıkarıyor. Filiz ile yapılan yemeklerin sadece bir yemek olmadığı; bir keşif ve tutku haline dönüştüğünün altı çiziliyor.

Geçtiğimiz yıl “Mezopotamya Güneşi” olarak bilinen, coğrafi işaret tescilli Mardin bulgurundan üretilen Filiz Mardin Bulguru ile ürün portföyünü zenginleştiren Filiz, yerel lezzetleri yeniden hatırlatarak Türk mutfağının özünü koruma misyonunu üstleniyor. Mutfak kültürüne, mükemmelliğe ve yeniliğe olan tutku ve özen ile tüketicilerle buluşmaya devam eden Filiz; makarna, erişte, bulgur gibi ürünlerini yöresel lezzetlerle bütünleştirerek, yerelliği ve yerel malzemeleri öne çıkarıyor.

Kültürel yemek mirasının modern mutfaklara taşınmasında önemli bir görev üstlenen Filiz, tüketicileri her bir lezzetin arkasındaki öyküyü keşfetmeye davet ediyor. Bu amaçla “Her yemeğin, farklı bir hikâyeyle yeniden yorumlanması’’ içgörüsü ile hayata geçirilen kampanyada tüketicilerin kendi yaşadıklarından, gezip gördüğü yerlerden aldıkları ilhamla yemeklerine kendi hikayelerini yansıttıkları vurgulanıyor. Ege’den Güneydoğu’ya, İzmir’den Gaziantep’ uzanan bu lezzet yolculuğu; her yemeğin sadece damak tadından ibaret olmadığını, aynı zamanda bir hikaye taşıdığını vurguluyor.