Skip to content Skip to footer

Nespresso’nun tek tuşla büyük fincan kahve hazırlayan Vertuo Kahve Sistemi şimdi Türkiye’de

Nespresso, tek bir tuşa basarak eşsiz kahve deneyimleri sunan yenilikçi kahve makineleri ve farklı fincan boyutlarında hazırlanabilen geniş kahve çeşitliliğiyle dikkat çeken yeni Vertuo sistemini Türkiye’de kahveseverlerin beğenisine sunuyor. Vertuo, 30’dan fazla benzersiz harman ve 6 farklı fincan boyutunda, eşsiz kahve deneyimleri yaşatırken yenilikçi teknolojisi sayesinde zengin köpüğe sahip, yumuşak içimli ve yoğun lezzetli kahveler hazırlamaya imkan tanıyor.  

Nespresso, kahve çeşitliliği ve işlevselliğiyle oldukça beğenilen yeni nesil kahve sistemi Vertuo’yu Türkiye’de unutulmaz kahve lezzeti arayan kahve tutkunlarıyla buluşturuyor. Ev içi tüketime uygun bir kahve sistemi olarak, uzun yıllar süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda beğeniye sunulan Vertuo, sahip olduğu ileri teknoloji ile kahveseverlerin kahve hazırlama ve içim deneyimlerine daha fazla konfor, çeşitlilik ve keyif katıyor. Nespresso Vertuo sistemi ile kahveseverlere bilinen Nespresso lezzet standartlarından ödün vermeden, 40 ml’lik Espresso’dan büyük boy fincanlara, Cold Brew’den Barista stilinde kahvelere ve 535 ml’lik Carafe paylaşımlı kahveye, çeşitli stillerde altı farklı fincan boyutunda pek çok farklı lezzet sunuyor. Original kahve sisteminin kapsül ve makinelerinden tamamen farklı bir kahve demleme stiline sahip olan Vertuo Kahve Sistemi, 5 Eylül’den itibaren Türkiye’de tüm Nespresso satış noktalarında yerini aldı. Türkiye’deki lansmanla eş zamanlı olarak Nespresso’nun marka elçisi George Clooney ile Julia Garner ve Simone Ashley’nin bir araya geldiği, Vertuo için çekilen reklam filmi de dijital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Nespresso’nun sürdürülebilirlik odaklı dünyasına uygun olarak geliştirilen Vertuo, benzersiz makine ve kahve tasarımları, akıllı barkod teknolojisi ile kahve kapsülüne özel demleme parametresini otomatik ayarlayan yenilikçi bir sistem sunuyor. Ev konforunda en iyi kahve deneyimini yaşamak isteyen kahve tutkunları için, Vertuo kahve makineleri farklı boyuttaki kapsülleri aracılığıyla 6 farklı fincan boyutunda kahve hazırlama özelliğini tek tuş kolaylığıyla birleştiriyor. Kahve tüketim alışkanlığının her geçen gün zenginleşmesinden yola çıkarak bu yenilikçi kahve sistemini Türkiye’ye de taşıyan Nespresso, nitelikli kahvelerini ve ürünlerini daha fazla sayıda kahvesevere ulaştırmayı amaçlıyor.

Kremamsı zengin köpükten gelen yumuşak içim

Kahveseverlere eşsiz kahve deneyimleri sunan Vertuo’nun kahve serisi yoğun, pürüzsüz ve katmanlı bir tat için en iyi Arabica ve Robusta çekirdeklerini içeriyor. Pratik sistemi ile kullanımı kolay olan Vertuo kahve makineleri, yenilikçi teknolojisi sayesinde her zaman aynı standartta nitelikli ve kremamsı zengin köpüğe sahip, yumuşak içimli ve yoğun lezzetli kahveler hazırlamaya imkan tanıyor. Vertuo, ipeksi dokudaki kremamsı zengin köpüğü sayesinde, süt eklenmese dahi yumuşak bir içim vadediyor. Köpük kaşıkla karıştırıldığında ise her kahveye özel eşsiz bir koku ve aroma ön plana çıkarken, ilk yudum öncesi yapılan bu mini işlem, içim keyfini bir adım daha öteye taşıyor.

1693924111 Nespresso Vertuo George Clooney G rsel

Kahveyi otomatik olarak tanıyor

Vertuo’da zarif, şık ve kompakt tasarım, akıllı barkod sistemi ile birleşiyor. Sadece tek tuşa basılmasıyla Vertuo makineler, kapsüldeki barkodu okuyor, kahveyi otomatik olarak tanıyor ve en lezzetli Nespresso kahvesini içime hazır hale getiriyor. Her bir kapsülde Nespresso standardını koruyarak ulaştığı unutulmaz kahve lezzetiyle de farklı damak tatlarına uygun, en yüksek içim keyfini yaşatıyor.

Uzun süre damakta kalıcı bir tat bırakan Vertuo kahveler, dört farklı boyuttaki kapsüllerle altı farklı kahve fincan boyutu aralığında sunuluyor. Vertuo kahve makineleri ise Vertuo Next ve Vertuo POP olmak üzere, kahveseverlerin tüketim alışkanlıklarına göre seçebilecekleri farklı modeller ve çeşitli renkler ile geniş bir yelpaze sağlıyor. Vertuo kahve makineleri ve kahve çeşitleri Nespresso Boutique’lerinde, websitesinde ve Nespresso Mobil Uygulaması’nda 5 Eylül’den itibaren satışa sunuldu. Ayrıca tüm Vertuo kapsülleri, Original kapsülleri gibi geri dönüştürülebiliyor. Kullanılan kahve kapsülleri Nespresso Boutique’lerinde yer alan geri dönüşüm alanlarına bırakılabiliyor.

Süperstarlar Vertuo için bir araya geldi

Vertuo serisinin en yeni reklam filmi için Nespresso’nun küresel marka elçisi George Clooney ile Julia Garner ve Simone Ashley ilk kez bir araya geldi. Komedi türündeki film boyunca Clooney, Garner ve Ashley kahve tarzı tercihlerini tahmin etmek için birbirleriyle neşeli bir şekilde yarışırken, Nespresso’nun Vertuo serisindeki tat ve tarz çeşitliliğiyle unutulmaz kahve lezzetini de vurguluyorlar. Reklam, Nespresso’nun eşsiz kahve deneyimleri sağlama ve tek bir tuşa basarak en lezzetli fincanı sunma taahhüdünden ilham alıyor.